Biznesa tehnoloģijas

Wunder plāno 1,9 miljonu eiro apgrozījumu

Anda Asere, 27.12.2019

Ernests Gabrāns

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad IT kompānijas "Wunder" apgrozījums būs par ceturtdaļu lielāks nekā 2018. gadā, kad tas bija aptuveni 1,5 miljoni eiro.

Šobrīd Latvijā strādā 46 darbinieki. Joprojām vismaz 78% no uzņēmuma apgrozījuma veido eksports, kas gan ir par aptuveni 10% mazāk nekā 2018. gadā. "Wunder" eksporta valstis galvenokārt ir Somija, Zviedrija, Igaunija un Vācija.

"2019. gads kopumā ir bijis daudz aktīvāks vietēja mēroga projektos. Šobrīd jau noslēguma posmā ir Centrālās statistikas pārvaldes Oficiālās statistikas portāla izstrāde, novembrī tika palaists jaunais aizsardzības un drošības jomas portāls Sargs.lv. Lokālie projekti ir izaicinošāki, jo to mērķauditorija un ikdienas lietotāji esam mēs paši un cilvēki mums blakus. Savā ziņā tas uzliek gan papildus atbildības sajūtu, gan arī gūstam lielāku gandarījumu par labi padarītu darbu, ko var vērtēt ne tikai izstrādes fāzē, bet arī no gala lietotāja skatu punkta," biznesa portālam db.lv stāsta Ernests Gabrāns, "Wunder" vadītājs Latvijā.

"Wunder" ir starptautisks uzņēmums, kas darbojas trīs valstīs. "Šogad aktīvi strādājām pie tā, lai mainītu uzņēmuma darbību no valstīs bāzēta modeļa uz tādu, kas, mūsuprāt, būtu daudz ilgtspējīgāks un efektīvāks. Kā vienas valsts uzņēmuma "filiāles" vadītājs šobrīd strādāju, lai uzņēmuma vadītāja funkcijas tiktu pārdalītas un integrētas ģildēs jeb kompetenču grupās un biznesa atbalsta funkcijās, kuras speciālisti veido neatkarīgi no valsts, kur viņi atrodas. Pārfrāzējot – es "iznīcinu" savu amatu jeb lomu, lai radītu potenciāli ilgtspējīgāku uzņēmuma pārvaldības modeli," teic E. Gabrāns.

Līdz ar to šogad uzņēmums ir piedzīvojis strukturālas izmaiņas – ir mainīts pārvaldības modelis, kura centrā ir viens uzņēmums ar starptautiskām komandām. Tas nozīmē, ka uzņēmuma struktūra vairs nav bāzēta vienā valstī ar konkrētās valsts pārstāvniecības vadītāju, menedžmentu un izstrādātājiem, bet gan daudz globālāka. Blakus pārdošanas, mārketinga vai cilvēkresursu komandām nu ir arī ģildes, kas apvieno programmētājus pēc to profesionālajām interesēm un prasmēm, nevis fiziskās atrašanās vietas.

"Pārsteidzoši daudz lietas sasniegtas viena gada laikā – Ilgtspējas indeksā esam noturējuši Sudraba līmeni un ieguvuši ģimenei draudzīga komersanta statusu, ar "WunderHugs" atgriezeniskās saites un bonusa sistēmu esam ieguvuši 1. vietu "Izcila darba devēja DNS", veiksmīgi noorganizējām otro "Share IT" konferenci Vidzemes reģiona IT kopienas attīstībai, tāpat šogad bija desmitais jubilejas gads "DrupalCamp Baltics" konferencei. Vēl pašā gada sākumā sarīkojām fantastisku atvadu ballīti ar koncertu ofisā trešajam kolēģim, kurš pēc 11 gadu kopīga darba "Wunder" Latvijas komandā lēma ļauties citiem profesionāliem izaicinājumiem," stāsta E. Gabrāns.

Komentāri

Pievienot komentāru