Citas ziņas

Ziedo augstskolām 446 000 ASV dolāru ar nosacījumu, ka studentiem jāstrādā Latvijai

Lelde Petrāne, 16.03.2016

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) ir saņēmušas 446 000 ASV dolāru testamentāro ziedojumu no latviešu izcelsmes inženiervadības doktora Alfreda Raistera eksakto zinātņu atbalstam. Augstskolas ziedojumu izmantos, studentiem piešķirot A. Raistera stipendijas un atbalstot zinātnes projektus.

Katrai augstskolai A. Raisters ir novēlējis 223 000 ASV dolāru ar nosacījumu, ka viņa stipendijas saņēmušajiem studentiem vismaz daļa savas darba dzīves ir jāvelta Latvijai. Tāpēc stipendiju saņēmējiem Latvijā būs jānostrādā tikpat ilgi, cik ilgu laiku viņi būs saņēmuši A. Raistera stipendiju. Ziedotāja novēlējumu augstskolas izmantos, arī finansējot eksakto zinātņu projektus.

«Eksakto zinātņu joma ir viena no šā gada LU prioritātēm pētniecībā, un mēs esam gandarīti, ka mecenāti to atbalsta varen dāsni — teju 700 000 EUR apjomā (gada sākumā LU saņēma 500 000 EUR no SIA «Mikrotīkls»). Tagad ir LU studentu un pētnieku kārta attaisnot mecenātu izrādīto uzticību un piešķirtos līdzekļus izmantot sabiedrībai un tautsaimniecībai noderīgu mērķu sasniegšanai,» saka LU rektors profesors Indriķis Muižnieks.

Savukārt RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis usver, ka «RTU ir ļoti pateicīga Alfredam Raisteram un viņa ģimenei par ieguldījumu eksakto zinātņu attīstībā Latvijā. Šis RTU vēsturē ir viens no lielākajiem ziedojumiem, kas veicinās jauno inženierzinātņu speciālistu sagatavošanu un būs atbalsts viņiem studiju laikā. Latvijai ir vajadzīgi augsta līmeņa inženieri, kuru skološanā RTU iegulda spēku, līdzekļus un enerģiju, tomēr pašreizējā budžeta situācijā, kas augstskolām nav īpaši labvēlīgs, ar dziļu pateicību pieņemam ikviena mecenāta atbalstu.»

Komentāri

Pievienot komentāru