Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ventspils Zinātnes un inovāciju centrā "Vizium" 20.oktobrī notiks nomnieku nomas telpu svinīgā atklāšana, informē Ventspils pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde" pārstāve Sigita Helēna Blumberga.

Atklāšanas notikums norisināsies atbilstoši pastāvošajiem Covid-19 pandēmijas ierobežojumiem ar sadarbspējīgu sertifikātu.

Nomas tiesības uz jaunām Inovāciju centra biroja kompleksa telpām ieguva SIA "Galantus", kas nomās centra 1.stāva biroju, plānojot līdz 2023.gadam izveidot ne mazāk kā 4 jaunas darba vietas Ventspils darba tirgū. SIA "Galantus" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar ainavu veidošanas un uzturēšanas darbiem.

Inovāciju telpas nomās arī uzņēmums SIA "Azeron", kas nomās centra 3. un 4.stāva birojus, plānojot līdz 2023.gadam izveidot ne mazāk kā 70 jaunas darba vietas Ventspils darba tirgū. SIA "Azeron" ir Ventspilī bāzēts tehnoloģiju uzņēmums, kas nodarbojas ar pasaulē inovatīvu videospēļu kontrolieru ražošanu un ir Ventspils Biznesa atbalsta centra sadarbība partneris.

Savukārt SIA "Sandrī" nomās kafejnīcu telpas Inovāciju centra 2.stāvā un administrācijas biroja telpu ēkas 1A stāvā, kas nākotnē radīs ne mazāk kā 15 jaunas darba vietas Ventspilī. Plānots, ka nomnieki nomas biroja telpas jau sāks apdzīvot no š.g. oktobra sākuma.

Jaunais Zinātnes un Inovāciju centrs "Vizium" ekspluatācijā tika nodots 21.septembrī. Inovāciju centrā ir izveidotas vairāk nekā 2000 kvadrātmetrus plašas universālas biroja telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam.

Ēkas būvprojektu izstrādāja "PS Ambrasas PB", kuras komandā bija Audris Ambrass no Lietuvas un Latvijas projektēšanas uzņēmumi, kuru koordinēšanu veica SIA "Arhitekta J.Pogas birojs". Ēkas būvniecības būvuzraudzību veica SIA "Firma L4", savukārt būvdarbus veica pilnsabiedrība "LNK Industries Group".

"Vizium" būvniecība tika realizēta ar Ventspils pilsētas pašvaldības, valsts un Eiropas Savienības Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējumu. Ēkā kopumā ir seši stāvi un ēkas kopējā platība ir 10 098,30 m2, no kā iekštelpu platība veido 7059,40 m2 bet ārtelpu platība, tajā skaitā ekspluatējamais jumts - 3038,90 m2.

Kopējās Ventspils Zinātnes un inovāciju centra izmaksas ir 26,4 miljoni eiro, tajā skaitā piesaistītais Eiropas Savienības un cits ārvalstu finansējums - 17,8 miljoni eiro, Latvijas valsts budžeta finansējums - 0,8 miljoni eiro, Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums - 7,7 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru