DB projekti

Žurnāls Miljonārs: Latvijas 100 bagātākie

Db.lv, 03.10.2019

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas bagātāko cilvēku vārdi.

Miljonāru tops ir balstīts uz Lursoft publiski pieejamiem datiem, un to speciāli Dienas Biznesam ir apkopojis un izveidojis Lato Lapsa.

Reizē ar tradicionālo miljonāru sarakstu tiek publicēti arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju simtnieki un pirmoreiz – patieso labuma guvēju simtnieks, kas, gan ne absolūtos skaitļos, atklāj jaunus vārdus un uzvārdus, kas iepriekšējos miljonāru sarakstos nav bijuši pamanāmi.

Kopējais TOP 100 vērtības apjoms gada laikā ir pieaudzis līdz 2,63 miljoniem eiro, bet kopējā pirmā simtnieka peļņa ir bijusi 424,60 miljoni eiro. Miljonāru pirmajā simtniekā šoreiz ir tikai 19 jauni vārdi, nevis 41, kā tas bija pirms diviem gadiem. Tas norāda, ka aizvadītais gads kopumā patiešām ir bijis stabilitātes un nelielas izaugsmes gads.

«Apkopojot 2018.gada pelnošāko Latvijas uzņēmēju datus, rādītāji liek secināt, ka privātbaņķieriem un tehnoloģiju uzņēmumu īpašniekiem līdzās atrodami kokapstrādes, būvniecības, azartspēļu, tirdzniecības nozarē strādājoši uzņēmēji. Jāteic, ka nozaru loks ir plaši pārstāvēts,» komentē Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa.

Latvijas bagātāko cilvēku tops:

1. Arnis Riekstiņš,

2. Ernests Bernis,

3. Leonīds Esterkins,

4. Oļegs Fiļs,

5. Justs Nikolajs Karlsons,

6. Uldis Asars,

7. Jānis Zuzāns,

8. Uldis Pīlēns,

9. Arkādijs Suharenko,

10. Egils Butka.

Žurnālu šodien saņēma tikai Dienas Bizness abonenti, bet ar 4.oktobri tas būs pieejams arī mazumtirdzniecībā un elektroniskā veidā.