Rīgas siltumapgādes kompānijas Rīgas siltums (RS) klienti šajā apkures sezonā nav norēķinājušies par patērēto siltumenerģiju 5,5 miljonu eiro apmērā, otrdien žurnālistiem pastāstīja RS komercdirektore Tatjana Kuļešova.

2014./ 2015. gada apkures sezonā RS kopumā izrakstījis rēķinus 158 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2% jeb 3,3 miljoniem eiro vairāk nekā iepriekšējā apkures sezonā.

RS klienti par saņemto siltumu norēķinājušies 96,2% apmērā. T. Kuļešova atzina, ka nomaksas procents esot nedaudz sliktāks kā 2013./ 2014. gada apkures sezonā, atzīmējot, ka «parāds ir dinamisks, tas mainās katru dienu. Kopumā nomaksas disciplīnu mēs novērtējam pozitīvi,».

Vairāk nekā puse no RS klientiem tomēr spējot savlaicīgi norēķināties par patērēto siltumenerģiju. Atslēgšanu no siltumapgādes T. Kuļešova minēja kā galējo variantu. Kopumā pašlaik no centralizētās siltumapgādes atslēgti 30 objekti, tostarp - trīs dzīvojamā ēkas.

Siltumapgādes uzņēmuma komercdirektore skaidroja, ka pēdējo divu gadu laikā dabasgāzes cena samazinājusies, līdz ar to samazinājies arī siltuma tarifs. Šogad, salīdzinājumā ar iepriekšējo apkures sezonu, siltuma tarifs samazinājies par 2%.

Savukārt RS valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis kompānijas deviņpadsmitajā apkures sezonā atzīmēja divus interesantus faktus – tā ilgusi 207 dienas, tādējādi kļūstot par otro garāko apkures sezonu. Savukārt vidējā āra gaisa temperatūra bijusi +3,1 grāds. N. Talcis stāstīja, ka kompānijas budžets tiek plānots pie vidējās āra gaisa temperatūras 0 grādi, atzīmējot, ka ievērojami siltākā apkures sezona noteikti būs atstājusi ietekmi arī uz finanšu rezultātiem.

2014./2015. gada apkures sezonā RS realizējis 2,4 miljonus MWh siltumenerģijas, kas ir nedaudz vairāk kā iepriekšējā apkures sezonā, kad vidējā āra gaisa temperatūra bijusi vēl siltāka, nekā 2014./2015. gada apkures sezonā.

RS ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometri, no kuriem 74% atrodas RS īpašumā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra