Rīgas siltums pirks Rīgas BioEnerģija kapitāldaļas

2017. gada 15. decembris plkst. 15:22
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

AS Rīgas siltums valde nolēmusi izmantot pirmpirkuma tiesības 50% SIA Rīgas BioEnerģija kapitāla daļu iegādei, informē Rīgas siltums pārstāve Agnete Bušta.

AS Rīgas siltums padomes priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko norāda, ka iepazīstoties ar iesniegto informāciju par darījuma detaļām, uzklausot akcionāru pārstāvju viedokļus, kā arī ņemot vērā to, ka līdzšinējie AS Rīgas siltums valdes stratēģiskie lēmumi par videi draudzīgo šķeldas katlumāju būvniecību vienmēr ir bijuši rūpīgi izsvērti, un ir pierādījuši savu pozitīvo ietekmi gan uz AS Rīgas siltums attīstību, gan tarifu rīdziniekiem, kas ilgstoši ir zemākais gan Latvijas lielāko pilsētu vidū, gan starp Baltijas valstu galvaspilsētām, AS Rīgas siltums padomei nav pamata apšaubīt arī šī lēmuma pamatotību, tāpēc tā ar balsu vairākumu atbalstīja pirmpirkuma tiesību izmantošanu.

V.Stepaņenko piebilst, ka šis ir stratēģisks uzņēmuma attīstības jautājums, un AS Rīgas siltums vadība līdz šim ir apliecinājusi, ka ar finanšu līdzekļiem rīkojas kā rūpīgs to saimnieks.

Pirms mēneša, 5.novembrī, Rīgas siltums saņēma AS Bioenerģijas risinājumi, ar kuru kopā uzņēmumam pieder Rīgas BioEnerģija, paziņojumu par savu 50% Rīgas BioEnerģija kapitāla daļu pārdošanu. Atbilstoši Komerclikuma noteikumiem, Rīgas siltums ir pirmpirkuma tiesības uz minētajām kapitāla daļām.

Lai izvērtētu pirkuma līgumā noteiktās kapitāla daļu cenas pamatotību, AS Rīgas siltums valde šī gada 17.novembrī pieņēma lēmumu iepirkuma procedūras rezultātā kapitāla daļu tirgus vērtības noteikšanai piesaistīt divus neatkarīgus vērtētājus. Abu vērtētāju sniegtajos atzinumos SIA Rīgas BioEnerģija kapitāla daļu vērtība ir lielāka nekā pirkuma līgumā noteiktā.

Iepazīstoties ar pirkuma līguma noteikumiem, SIA Rīgas BioEnerģijas kapitāla daļu tirgus vērtības novērtējumiem un pieejamo informāciju par iespējamo kapitāla daļu pircēju, kas enerģētikas nozarē nav zināms, AS Rīgas siltums valde pieņēma lēmumu par pirmpirkuma tiesību izmantošanu.

Nozīmīgs faktors, kas ietekmēja šādu lēmumu, ir SIA Rīgas BioEnerģija biznesa projekta veiksmīga attīstība, t.i., katlumāja Rencēnu ielā 16 jau šobrīd darbojas ar maksimālu noslodzi, piedāvājot konkurētspējīgu cenu siltumenerģijas tirgū, izkonkurējot Latvenergo TEC-2 ražotni, kas nākotnē palīdzēs samazināt siltumenerģijas tarifu rīdziniekiem.

Otras projekta ietvaros izbūvējamās katlumājas būvprojektam šobrīd notiek pēdējās nepieciešamās ekspertīzes pirms būvprojekta iesniegšanas Būvvaldē.

Dalies ar šo rakstu