Rīgas siltumapgādes kompānija Rīgas siltums (RS) šogad plāno pārbūvēt siltumtīklus kopumā 10 kilometru (km) kopgarumā, otrdien žurnālistiem pastāstīja RS valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

Prognozēts, ka tā rezultātā siltuma zudumi samazināsies par aptuveni 11 100 megavatstundām (MWh).

Tostarp lielākie darbi plānoti Juglas ielā, posmā no Kvēles ielas līdz Malienas ielai. Tāpat arī Maskavas ielā, posmā no Maskavas 264 līdz Eglaines ielai, Trijādības ielā, posmā no Raņķa dambja līdz Kuģu ielai, kā arī plānots pārbūvēt maģistrāli M-23, posmā no Bultu ielas līdz Aviācijas ielai.

N. Talcis norādīja, ka saistībā ar remontdarbiem būs arī satiksmes ierobežojumi.

Kompānijas vadītājs atzīmēja, ka RS katru gadu investē finanšu līdzekļus pārvades sistēmā, lai samazinātu siltuma zudumus, kas šajā finanšu gadā prognozēti vismazākie, kādi jebkad bijuši.

Kopumā no RS īpašumā esošajiem siltumtīkliem atjaunoti un modernizēti pašlaik ir 56%.

RS ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometri, no kuriem 74% atrodas RS īpašumā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra