Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim tiks nodots atsevišķš dokuments, kas apliecinās patiesā labuma guvējus Baltijas Aviācijas Sistēmās (BAS). Tas esot saistīts ar valdības pārmetumiem, ka netiekot atklāti privātā akcionāra patiesā labuma guvēji, norāda uzņēmuma valdes locekle Inga Piterniece.

Izplatītajā paziņojumā BAS uzsver, ka Latvijas valdībai savi partneri lidsabiedrībā esot zināmi. Līdz šim no valdības puses esot sagaidīti apliecinājumi dalībai lidsabiedrībā un izpratnei par lidsabiedrības nozīmi Latvijas ekonomikā. «Šobrīd privātais akcionārs ir izpildījis pilnīgi visus valdības izvirzītos nosacījumus, lai abi akcionāri kopīgiem spēkiem varētu attīstīt airBaltic. Tagad valdība paziņo, ka savas daļas lidsabiedrībā tā tomēr varētu pārdot,» norāda I.Piterniece.

BAS neesot saprotams, kā interpretēt šo Latvijas valdības attieksmi pret savu aktīvu airBaltic un partneriem. «No BAS puses nevaram darīt vairāk kā izpildīt visus valdības nosacījumus jautājumā par airBaltic, un tas ir izdarīts,» piebilst valdes locekle.
Jāatgādina, ja tomēr neizdosies vienoties ar pārējiem akcionāriem, valsts ir gatava izteikt piedāvājumu par tai piederošās Latvijas nacionālās aviosabiedrības kapitāldaļu pārdošanu.

V.Dombrovskis uzsvēra, ka primārais scenārijs vēl joprojām ir lidsabiedrības pamatkapitāla proporcionāla palielināšana, tomēr, ja vienošanās ar pārējiem akcionāriem netiks panākta, tad kā alternatīvai variants tiks meklēta valsts daļu pārdošana.

Notikušas sarunas starp aviosabiedrības akcionāriem, un patlaban turpinās darbs pie vienošanās materiālu sagatavošanas atbilstoši valdības iepriekš lemtajam par akcionāru līguma nosacījumu maiņu atbilstoši Komerclikumam un pārējiem nosacījumiem, kas izvirzīti BAS kā kompānijas otram akcionāram, tostarp pašreizējās vadības nomaiņu.

Uz jautājumiem par to, ko paredz akcionāru vienošanās un kur valdība ņems naudu airBaltic pamatkapitāla palielināšanai, Satiksmes ministrs Uldis Augulis neatbildēja.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un BAS (47,2%). BAS vienādās daļās pieder lidsabiedrības vadītājam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra