Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Dombrovskis: airBaltic lidmašīnu iegādei valsts finansējums nav plānots

Aviokompānijas airBaltic jauno lidmašīnu iegādei valsts finansējums nav plānots.

To šorīt LNT raidījumā 900 sekundes sacīja premjers Valdis Dombrovskis.

Saistītie raksti

Db.lv jau rakstīja, ka airBaltic izvēlējusies jaunās lidmašīnas iegādāties no Kanādas lidmašīnu ražotāja Bombardier.

Saskaņā ar Dombrovska teikto lēmumu par šo lidmašīnu iegādi pieņēmusi pati airBaltic un valdība šajā jautājumā norādījumus nedod.

Premjers arī akcentēja, ka valsts finansējums lidmašīnu iegādei netiks piešķirts, jo šis process atbilst airBaltic biznesa plānam un lidmašīnu parka modernizācijai.

Kā vēstīts, airBaltic parakstījis nodomu protokolu ar Bombardier par 20 c-series lidmašīnu piegādi. Nodomu protokolā paredzēts, ka airBaltic iegādāsies 10 Bombardier CS300 gaisa kuģus, ar tiesībām iegādāties vēl 10 CS300 lidaparātu, liecina Bombardier paziņojums. Pamatojoties uz CS300 kataloga cenas, pasūtījuma vērtība tiks novērtēta aptuveni 764 miljonu ASV dolāru apmērā, norāda Bombardier. Pasūtījuma vērtība var pieaugt līdz 1,57 miljardiem dolāru, ja tiks izmantotas vēl desmit lidmašīnu iegādes tiesības.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma