Latvijas nacionālā lidsabiedrība AS Air Baltic Corporation (airBaltic) izvēlējusies jaunās lidmašīnas iegādāties no Kanādas lidmašīnu ražotāja Bombardier, šodien preses konference Farnboro lidostā Lielbritānijā paziņoja airBaltic izpilddirektors Martins Gauss.

airBaltic parakstījis nodomu protokolu ar Bombardier par 20 c-series lidmašīnu piegādi. Nodomu protokolā paredzēts, ka airBaltic iegādāsies 10 Bombardier CS300 gaisa kuģus, ar tiesībām iegādāties vēl 10 CS300 lidaparātu, liecina Bombardier paziņojums. Pamatojoties uz CS300 kataloga cenas, pasūtījuma vērtība tiks novērtēta aptuveni 764 miljonu ASV dolāru apmērā, norāda Bombardier. Pasūtījuma vērtība var pieaugt līdz 1,57 miljardiem dolāru, ja tiks izmantotas vēl desmit lidmašīnu iegādes tiesības.

M. Gauss pauda cerību, ka pirmās lidmašīnas Latvijā būs 2015. gadā.

Kā ziņots, šā gada aprīlī satiksmes ministrs Aivis Ronis ASV pilsētā Čikāgā tikās ar lidmašīnu ražotāja Boeing vadību, savukārt pirms tam viesojās Francijā, kur tikās ar Airbus vadību, un tieši šie abi ražotāji tika minēti kā galvenie pretendenti uz lidmašīnu piegādi.

Ronis iepriekš norādīja, ka lēmums par lidmašīnu iepirkumu ir airBaltic vadības kompetencē, tomēr tam jābūt finansiāli izdevīgam, un valdība neizslēdz iespēju plašākā kontekstā vērtēt šī darījuma ietekmi uz Latvijas ekonomikas un īpaši aviācijas nozares attīstību.

airBaltic apkalpo vairāk nekā 60 galamērķus no savas mītnes bāzes Rīgā, Latvijā. No katra šī galamērķa airBaltic piedāvā savienojumus caur Ziemeļu tranzītmezglu Rīgā uz savu tīklu, kas aptver Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvos austrumus.

airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. airBaltic flotē ir 34 lidmašīnas - sešas Boeing 737-500, astoņas Boeing 737-300, divas Boeing 757-200, desmit Fokker 50 un astoņas Bombardier Q400Next Gen.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra