12 Latvijas objekti sacenšas par izcilāko Eiropas tūrisma galamērķa titulu 

Ekonomikas ministrijas (EM) un Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) projektu konkursam Eiropas izcilākie tūristu galamērķi (EDEN) iesniegti 12 projekti. 2011.gada projektu tēma bija saistīta ar arhitektūras pieminekļu izmantošanu tūrisma attīstībā, ziņo TAVA.

Andra Briekmane, 12.05.2011

«Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad konkursam tika iesniegti tikai seši projekti, šogad to ir gan ievērojami vairāk, gan tie lielākoties ir arī kvalitatīvāki,» vērtē EDEN Latvija projekta vadītājs Armands Muižnieks. Vairums iesniedzēju EDEN konkursā jau startē atkārtoti.

Pieteikto tūrisma vietu vidū ir gan visa Ventspils, Limbažu, Cēsu, Liepājas vecpilsēta, gan izcelts viens objekts (Liepājas Karosta, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, Morbergu vasaras mājas komplekss Jūrmalā), gan tematiski saistītu objektu kopums, vēsturisko objektu grupas (Tukuma apkaimes pilis, Lielupes ielejas pilis, Siguldas pils un Turaidas muzejrezervāts), gan izcelta vietas vēstures kāda šķautne (Līgatnes papīrfabrikas strādnieku ciemats).

A. Muižnieks kā pozitīvu tendenci atzīmē to, ka arvien vairāk tiek novērtēta sadarbības nozīme tūrisma vietas attīstīšanai, jo īpaši, domājot par ārvalstu tūristu piesaistīšanu un viņu noturēšanu ilgāk Latvijā un valsts reģionos. Tā, piemēram, projektā Tukuma apkārtnes pilis apvienojušies trīs novadi – Tukuma, Engures un Jaunpils, projektā Lielupes ielejas dārgumi – Rundāles un Bauskas pašvaldības. No četriem Latvijas reģioniem projektā nav pārstāvēta tikai Latgale.

Pēc projektu pieteikumu izvērtēšanas un atbilstošāko tūrisma galamērķu apmeklējuma, maija vidū tiks nosaukts uzvarētājs.

Vērtēšanas komisija iekļauti visu reģionālo tūrisma informācijas centru pārstāvji, komisijas priekšsēdētāja ir EM Tūrisma nodaļas vadītāja Marina Paņkova.

2007.gadā Latvijā par izcilāko tūristu galamērķi tika atzīta Kuldīga, 2008.gadā – Latgales podnieki, 2009.gadā Tērvetes dabas parks, bet 2010.gadā kūrortpilsēta Jūrmala.

Jaunākais izdevums