Transports un loģistika

13 milj. Ls vērtos Viskāļu-Kokneses ceļa posma atjaunošanas darbus veiks Kokneses ceļš

Gunta Kursiša, 16.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies vairāk nekā 13,4 milj. Ls apjomīgais iepirkumu konkurss par autoceļa E22 Viskāļi-Koknese 40,6 – 63,6 km atjaunošanas darbu pabeigšanu. Noskaidrots, ka ceļa rekonstrukciju veiks personu apvienība Kokneses ceļš, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Kopumā konkursā par Viskāļu-Kokneses autoceļa posma atjaunošanas darbiem pieteicās trīs pretendenti, no kuriem apvienība Kokneses ceļš piedāvāja viszemāko cenu, kas arī bija galvenais labākā pretendenta izvēles kritērijs. Tādējādi konkursa izsludinātājs – valsts a/s Latvijas Valsts ceļi – līgumu slēgs par teju diviem miljoniem latu mazāku summu nekā tika sākotnēji plānots. Jau vēstīts, ka Latvijas Valsts ceļu paredzētā atjaunošanas darbu līgumcena pārsniedza 15,3 milj. Ls.

Personu apvienībā Kokneses ceļš ietilpst ceļu un tiltu būves uzņēmums SIA 8 CBR, liecina informācija IUB. Paziņojumā par noslēgto konkursu gan nav norādīts, vai un kādi uzņēmumi vēl ietilpst konkursā uzvarējušajā apvienībā.

13 milj. Ls vērtos ceļa atjaunošanas darbi tiks veikti ar Kohēzijas fonda atbalstu aktivitātes «TEN-T autoceļu tīkla uzlabojumi» ietvaros.

Jau rakstīts, ka jaunais autoceļš Viskāļi-Koknese ir projektēts kā divu joslu ātrsatiksmes ceļš ar asfaltbetona segumu tikai ar divlīmeņu krustojumiem, liecina informācija a/s Latvijas Valsts ceļi oficiālajā mājas lapā.

Viskāļi-Koknese autoceļš tiks izbūvēts ceļa E22 atjaunošanas darbu ietvaros. Kopējais maršruta E22 kopgarums pārsniedz 70 kilometrus un kopumā maršruta E22 posma Rīga (Tīnūži) - Koknese ietvaros ietilpst piecu tiltu un satiksmes pārvadu rekonstrukcija, deviņu jaunu tiltu un satiksmes pārvadu būve un 20 pazemes caurbrauktuvju būve, teikts LVC mājas lapā. Posma rekonstrukcijas plānotās kopējās izmaksas ir 96,7 miljoni latu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Valsts budžets sedz 15 % no posma kopējām izmaksām, pārējos 85 % nodrošina ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Komentāri

Pievienot komentāru