2014. gadā mobilo sakaru abonementu būs vairāk nekā zemeslodes iedzīvotāju

2013. gada 10. maijs plkst. 11:05
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Nākamā gada beigās būs vairāk mobilo sakaru abonementu nekā iedzīvotāju uz zemeslodi, aplēsusi Starptautiskā telekomunikāciju savienība.

Patlaban pasaulē ir 6,8 miljardi mobilo sakaru abonementu, organizācijas aplēses citē BBC. Savukārt zemeslodi apdzīvo vairāk nekā 7,1 miljards cilvēku. ANO pakļautībā strādājošā organizācija norāda, ka mobilo sakaru abonementu skaits jau 2014. gada sākumā sasniegs septiņus miljardus.

Pētījums arī atklājis, ka gandrīz 40% pasaules iedzīvotāju, jeb 2,7  miljardi cilvēku ir tiešsaistē. Augstākais īpatsvars (75%) ir Eiropā, kam seko Ziemeļamerika un Dienvidamerika (61%). Āzijā tiešsaistē ir 32%, bet Āfrikā – 16% iedzīvotāju.

Starptautiskās telekomunikāciju savienības ģenerālsekretārs Hamadons Toure atzinis, ka šie skaitļi ir satraucoši un ir nepieciešams darīt vairāk. «Divām trešdaļām pasaules iedzīvotāju – aptuveni 4,5 miljardiem cilvēku, joprojām nav pastāvīgi pieejams internets. Tas nozīmē, ka šiem cilvēkiem nav pieejas pasaules lielākajam tirgum,» sacīja H. Toure.

Saskaņā ar pētījumu, lētākais mobilais internets pieejams Eiropā, kur 500 megabaiti izmaksājot aptuveni 1,1% no nacionālā kopienākuma. Āfrikā šāds pats datu daudzums izmaksājot 36,2%.

«Ar katru dienu mēs tuvojamies laikam, kad būs gandrīz tik pat daudz mobilo sakaru abonementu, cik zemeslodes iedzīvotāju. Mobilā revolūcija veicina izglītības, veselības aprūpes, banku un uzņēmējdarbības attīstību,» BBC sacīja Starptautiskā telekomunikāciju savienības pārstāvji.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām