airBaltic iekaros arī Tallinas lidostu pakalpojumu tirgu

Autors: Ritvars Bīders
2010. gada 05. augusts plkst. 14:07

Sākot ar šā gada novembri, Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic meitas uzņēmums North Hub piedāvās lidostu pakalpojumus arī Tallinas lidostā. Sākotnēji tiks apkalpoti airBaltic lidojumi. To apstiprinājis airBaltic viceprezidents Jānis Vanags, ziņo BBN.

Viņš norādījis, ka patlaban piedāvātās lidostu pakalpojumu cenas Tallinas lidostā esot pārāk augstas. «Tas būs mūsu nākamais solis biļešu cenu samazināšanas virzienā,» sacījis J. Vanags, piebilstot, ka North Hub varētu savus pakalpojumus piedāvāt arī citām aviokompānijām Tallinas lidostā.

North Hub, kas jau darbojas arī Helsinku lidostā, ierodoties Tallinā, kļūs par tur jau esošās kompānijas Tallinn Airport GH tiešu konkurentu. Tallinn Airport GH vadītājs Tīts Keps norāda, ka konkurenta ierašanās nozīmē, ka uzņēmumā būs jāveic restrukturizācija, kas varētu nozīmēt darbinieku atlaišanu. «Tas nav pārsteigums, un mēs esam centušies šīm pārmaiņām pielāgoties. Bet lidojumu skaits arī palielinās, tāpēc tā nav katastrofa,» tā T. Keps.

Viņš arī norāda, ka airBaltic turpinās izmantot atsevišķus Tallinn Airport GH pakalpojumus, kuru piedāvāšana Tallinas lidostā North Hub izmaksātu pārāk dārgi. «Piemēram, transporta līdzeklis, ar kura palīdzību tiek iztukšotas tualetes un piegādāts dzeramais ūdens, maksā 4,5 miljonus kronu (202 tūkst. latu),» skaidro T. Keps.

Patlaban Tallinn Airport GH ir monopols Tallinas lidostā. Pērn kompānija apkalpoja 1,35 miljonus pasažieru, kas vēl ir krietni zem Eiropas Savienības (ES) direktīvā pieļaujamajiem 2 miljoniem, kas ir robeža, pēc kuras jānodrošina tirgus liberalizācija.

Db.lv jau iepriekš ziņoja, ka airBaltic prezidentam Bertoltam Flikam pastarpināti piederošais uzņēmums North Hub Services grasās strādāt arī citās Ziemeļvalstu lidostās, un kļūt par vadošo lidostu virszemes pakalpojumu uzņēmumu reģionā.

North Hub Services izpilddirektors Jānis Baļķēns iepriekš izteicies, ka kompānijas ambīcijas neaprobežosies vien ar Rīgas lidostu, jo šis bizness ir zemas rentabilitātes, tāpēc vienīgā iespēja labi nopelnīt ir strādāt ar lieliem apjomiem.