Aizvien vairāk satraucas par burbuli akciju tirgos

Autors: Žanete Hāka
2017. gada 25. septembris plkst. 9:41

ASV akciju tirgus patlaban atrodas soli no jauniem rekordiem, kas veicina aizvien lielākas bažas ekspertu vidū, liecina jaunākais Deloitte pētījums.

Vairāk nekā 80% vadošo uzņēmumu finanšu darbinieku uzskata, ka ASV akciju tirgus ir pārvērtēts, kas ir augstākais īpatsvars astoņu gadu laikā, kopš Deloitte sāka veikt savu aptauju.

Pagājušajā nedēļā kārtējo reizi ASV akciju indeksi sasniedza savus rekordus – Dow Jones Industrial Average – jau 42. reizi, Standard&Poor’s 500 indekss – 37.reizi, bet Nasdaq – jau 49.reizi.

MarketWatch eksperts Marks Hulberts brīdina, ka brīdī, kad akciju cena pieaug tik strauji, drīz vien var pienāk situācija, kad tās sāk strauji krist. Turklāt papildus risks ir pašreiz augošā ģeopolitiskā spriedze pasaulē, tostarp augošais antagonisms starp ASV un Ziemeļkoreju.

Savu artavu dod arī Federālo Rezervju sistēmas paziņojums par aktīvu iepirkumu programmas samazināšanu.

Savukārt MarketWatch eksperte Ciara Linanne uzsver, ka Deloitte aptauja ir daļa no kopējā Volstrītas optimisma samazinājuma.

Tiesa gan, visi nav tik skeptiski noskaņoti un eksperts Laslo Birinji, kurš precīzi prognozēja, ka Standard&Poor’s 500 indekss līdz septembrim sasniegs 2500 punktus, uzskata, ka akciju indeksiem līdz gada beigām vēl ir vieta izaugsmei.