Akcionāri ieguvuši no investīcijām MADARA Cosmetics

2018. gada 10. decembris plkst. 10:24
Autors: Db.lv
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Latvijas biržā pēdējo gadu laikā bijis ierobežots skaits jaunu uzņēmumu, kas piedāvātu investīciju iespējas gan mazajiem, gan institucionālajiem investoriem. Tomēr pēdējo pāris gadu laikā biržā ienākuši jauni uzņēmumi, kas ne tikai paplašinājuši investīciju iespējas, bet arī piedāvā saviem akcionāriem papildus bonusus, un viens no tiem ir MADARA Cosmetics, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Uzņēmuma akcijas cena publiskajā piedāvājumā bija 6,25 eiro. Toreiz investoru atsaucība bija liela un pieprasījums pēc MADARA Cosmetics akcijām publiskajā piedāvājumā 2,6 reizes pārsniedza piedāvāto akciju skaitu. Tostarp no privātajiem investoriem, starp kuriem bija vairāki tādi, kuri veica savus pirmos ieguldījumus akcijās, tika saņemti vairāk nekā 700 pieteikumi. Patlaban uzņēmuma akcijas cena ir pie 7,85 eiro. Ar kompānijas finanšu rezultātiem un akcijas cenas dinamiku apmierināti ir gan mazie, gan lielie investori.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Igaunijas uzņēmuma Ambient Sound Investments (ASI) komanda ir apmierināta ar MADARA Cosmetics attīstību, jo uzņēmums ir turpinājis veiksmīgi investēt izaugsmē un palielināt savu tirgus daļu ārvalstīs. ASI portfeļu pārvaldnieks Arko Kadajane piebilst, ka Ambient Sound Investments ir bijis aktīvs arī otrreizējā tirgū, palielinot savu ieguldījumu šajā kompānijā. Sākotnēji investors izlēmis ieguldīt MADARA Cosmetics akcijās, jo redzēja, ka uzņēmumam ir ambicioza vadības komanda, kas noteikusi ļoti augstus mērķus nākotnei. «Mums patīk investēt kompānijās, kuru vadības komandai ir uzņēmējdarbības gars. MADARA Cosmetics vadības komanda kombinācijā ar spēcīgu un paredzamu biznesa modeli rada lielisku investīciju iespēju,» piebilst A. Kadajane.

«MADARA Cosmetics pirmais gads biržā ir novadīts kā pēc »ābeces«, » sniegumu komentē INVL Pensiju fondi vadītājs Andrejs Martinovs.«Faktiski līdz šīm brīdim uzņēmuma investoriem gads ir bijis veiksmīgs, bez nekādiem pārsteigumiem vai sliktām ziņām. Visi solījumi, kas tika doti pirms IPO, ir izpildīti: apgrozījuma kāpums par 30%, peļņas kāpums par 40%, izmaksātas dividendes 25% no peļņas, jaunie revolucionārie produkti – dabiskais saules filtrs, akcionāriem paredzētā priekšrocību programma, investīcijas uzņēmuma e-komercijas platformas un ražošanas procesu attīstībā, kā arī atvērtas jaunas tirdzniecības vietas.

Visu rakstu Nes peļņu lasiet pirmdienas, 10.decembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds