Nekustamais īpašums

Aktīvākie biroju tirgū – IT un finanšu sfēras uzņēmumi

Ingrīda Drazdovska, 18.03.2016

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biroju telpas 2015.gada nogalē galvenokārt ir meklējušas IT kompānijas, uzņēmumi, kas sniedz dažādus ārpakalpojumus, finanšu organizācijas, šādu informāciju ir apkopojušas nekustamā īpašuma kompānijas.

Pēc Colliers International datiem, biroju nomas darījumu apjoms bijis vien 4000 m2. Dažas kompānijas pērn ir pieņēmušas lēmumu iegādāties un savām vajadzībām pielāgot konkrētu ēku. Tādējādi kopējais darījumu apjoms – gan jauni nomas gadījumi, gan pārņemšana, telpas iegādājoties, pēc CBRE aprēķiniem, sasniedza 47,5 tūkst. m2.

CBRE apkopo datus gan par nomas darījumiem (ieskaitot priekšlīgumus), gan par biroju ēkas iegādi savām vajadzībām (ieskaitot priekšlīgumus). Savukārt kopējos aprēķinos netiek ietverti dati par esošo nomas līgumu termiņu pagarinājumu, tikai kompāniju klāt paņemto platību, par kuru tiek noslēgta papildus vienošanās. Teorētiski šis rādītājs daļēji parāda visa biroju tirgus aktivitāti, skaidro Dace Priede, CBRE biroju un industriālo platību nodaļas vadītāja. Pagājušā gadā bijuši vairāki biroju ēku pārdošanas darījumi ēku gala lietotājiem, kā arī tika noslēgti līgumi par kompāniju pārcelšanos uz citām telpām. Starp lielākajiem darījumiem viņa nosauc šādas kompānijām: airBaltic, Dyninno, Evolution Gaming, Nordea, Uralchem, Norvik banka, Reverta, Regus, EuroLife, Advent L, Zalaris, Diamed, Premium Medical, Impel Service, Compensa, Ingenico, BigBank u.c.

Šogad brokeruzņēmumi neprognozē būtiskas izmaiņas biroju telpu nomas maksā. Balsts informē, ka biroju telpu nomas tirgū februāris bijis vidēji aktīvs. Nomas maksas ir saglabājušās iepriekšējā mēneša līmenī. A klases biroju segmentā vidēji tās ir robežās 10 - 15 eiro/m2. Augstākā nomas maksa par A klase biroju ir 16 eiro/m2. Savukārt B klases biroju segmentā tā ir robežās 7 -11 eiro/m2. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas A un B klases biroju centros ir robežās no 0,95 līdz 4,5 eiro par kvadrātmetru.

Pēc Colliers International datiem (DB plašāk 14.02.2016.), pērn kopējo piedāvājumu tirgū papildināja divi projekti – rekonstruēts nams Vecrīgā, 13.janvāra ielā 3 (2100 m2) un Jaunās Teikas 2.kārtas ēka (2400m2). Abi īpašumi vēl būvniecības stadijā daļēji tika iznomāti. Trīs mazākas B klases ēkas pašlaik top, savukārt Sporta ielā līdz gada beigām plānots pabeigt apjomīgāku A klases biroju centru Place 11 (15 tūkst. M2).

Komentāri

Pievienot komentāru