Altum paraksta nodomu protokolu par līdzdalību miljarda eiro investīciju fondā infrastruktūras attīstībai

2018. gada 18. septembris plkst. 17:01
Autors: Db.lv
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Attīstības finanšu institūcijas Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, pirmdien, 17.septembrī, Rumānijas galvaspilsētā notiekošajā Bukarestes samitā parakstīja nodomu protokolu par Latvijas līdzdalību Trīs jūru valstu investīciju fonda izveidē, kura kopējais apjoms plānots 1 miljards eiro, liecina Altum paziņojums Nasdaq Riga.

Trīs jūru valstu investīciju fonds ir kopīga 12 Baltijas, Melnās un Adrijas jūras valstu attīstības institūciju iniciatīva ar mērķi veicināt infrastruktūras projektu finansēšanu un attīstību, kas investīciju ziņā šajā reģionā joprojām atpaliek no situācijas Rietumeiropas valstīs.

Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš: «No Trīs jūru fonda varēs finansēt nozīmīgus infrastruktūras projektus Latvijā, tai skaitā sniedzot tehnisko palīdzību projektu izstrādei. Trīs jūru investīciju fonds nekonkurēs ar esošajām finansēšanas iniciatīvām, bet gan būs papildu katalizators gan esošo, gan jaunu projektu attīstīšanai, īpaši sadarbībā starp publisko sektoru un privāto sektoru, kur ieguvējas ir fonda dibinātājvalstis un to iedzīvotāji.»

Investīciju fondu veidos fonda dibinātāju iemaksas un no citiem investoriem piesaistītie resursi. Investīciju apjoms no Altum plānots 20 miljonu eiro apmērā. Tāpat Trīs jūru valstu investīciju fondam plānots piesaistīt Eiropas Savienības fondu un citu finansēšanas iniciatīvu resursus. Nodomu protokolu kopā ar Latviju parakstīja Čehijas, Polijas, Horvātijas, Rumānijas un Slovākijas attīstības finanšu institūcijas. Citas Trīs jūru valstu finanšu institūcijas varēs pievienoties fonda izveidei arī vēlāk.

Iecerēts, ka Trīs jūru investīciju fonda investīciju fokusā būs stratēģiski nozīmīgi transporta, enerģētikas, digitālie un citu jomu infrastruktūras projekti. Trīs jūru valstu lokā ietilpst Latvija, Lietuva, Igaunija, Rumānija, Slovākija, Bulgārija, Polija, Čehija, Austrija, Slovēnija, Ungārija un Horvātija.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds