Alus festivāls iebraucis mīnusos

2017. gada 22. augusts plkst. 15:01
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Iespējams, daudzi gaidīja pienākam 19. augustu, lai dotos uz 2. Valkas Alus festivālu pilsētas brīvdabas estrādē, kur par simbolisku ieejas maksu (trijiem eiro vienam cilvēkam) tika solīti vilinoši labumi: iespēja baudīt un degustēt Latvijas un Igaunijas alus darītavu produkciju un dzirdēt muzicējam septiņus dažādus mūzikas žanrus pārstāvošus izpildītājus, tai skaitā Latvijas roka leģendu Opus Pro.

Diemžēl korekcijas cilvēku plānos ieviesa īsi pirms festivāla sākuma ap pulksten sešiem vakarā uznākusī pamatīgā lietusgāze, kas nemitējās līdz pat aptuveni pulksten 23, kad puse mūziķu jau bija uzstājušies, vēsta reģionālais laikraksts Ziemeļlatvija.

Uz 2. Alus festivālu ieradušies vien aptuveni 600 apmeklētāju.

«Jā, tagad esam mīnusos, bet šovbiznesā tā ir,» vērtējot 2. Alus festivāla ienākumus un izdevumus, Ziemeļlatvijai atzīst Valkas kultūras nama direktors Māris Žigats. Viņš informē, ka šā pasākuma organizēšanas izmaksas, rupji rēķinot, ir robežās no 5000 līdz 6000 eiro, un tā ir domes nauda. Valkas novada dome arī ir šā pasākuma organizatore kopā ar savu struktūrvienību Valkas kultūras namu.

Komentējot situāciju, ka pašvaldībai tagad no sava budžeta jeb nodokļu maksātāju naudas faktiski jāsponsorē pasākuma izmaksu lielākā daļa, M. Žigats skaidro, ka daudzas lietas ne vienmēr uzreiz nes peļņu. Arī lielie mūzikas festivāli pasaulē attīstās un aug pakāpeniski un sāk atmaksāties tikai pēc vairākiem gadiem, jo cilvēkiem vispirms vajag pie tiem pierast un iekļaut tos savā kalendārā.

Taujāts, vai labāk nebūtu 3. Alus festivālu rīkot jūlijā tāpat kā pērn, jo tad ir vasaras vidus, M. Žigats atbild noliedzoši. Proti, jau izdarīts secinājums, ka mūziķu prasītie honorāri jūlijā ir ievērojami lielāki.

Dalies ar šo rakstu