American Airlines un US Airways veidos pasaulē lielāko aviokompāniju

2013. gada 14. februāris plkst. 12:05
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

ASV aviokompānijas American Airlines un US Airways paziņojušas par apvienošanos, kuras rezultātā tiks izveidota pasaulē lielākā lidsabiedrība. Darījumu jau apstiprinājušas abu kompāniju direktoru padomes.

Darījuma vērtība aplēsta 11 miljardu ASV dolāru apmērā. Prognozēts, ka apvienotā aviokompānija saglabās nosaukumu American Airlines, bet vadīs to US Airways izpilddirektors Dougs Pārkers (Doug Parker).

Apvienotās aviokompānijas rīcībā nonāks 900 lidmašīnu un katru dienu lidsabiedrība izpildīs 3,2 tūkstošus lidojumu. Pēc apvienošanās kompānijā strādās aptuveni 95 tūkstoši cilvēku.

ASV avionozare pēdējo piecu gadu laikā pieredzējusi jau vairākas lidsabiedrību apvienošanās – līdzīgus darījumus iepriekš noslēgušas Delta ar Northwest, United ar Continental un Southwest Airlines Co. ar AirTran. Tiek prognozēts, ka nozares konsolidācijas sekmēs biļešu cenu pieaugumu. Kopš 2009. gada ASV aviokompāniju biļešu cenas palielinājušās par 11 procentiem, vēsta AP.

American Airlines ir viena no visvecākajām ASV lidsabiedrībām un pasažieru pārvadājumos ieviesusi vairākus jauninājumus. Laika posmā starp 2001. un 2010. aviokompānija cieta pamatīgus zaudējumus 12 miljardu ASV dolāru apmērā. Gadu vēlāk – 2011. gada novembrī American Airlines lūdz bankrota aizsardzību. Zaudējumus kompānija saistīja ar augstajām degvielas cenām.

Iepriekš American Airlines plānoja pārņemt Delta Airlines, kas pēc apvienošanās ar Northwest ir otra lielākā ASV aviokompānija.
 

Dalies ar šo rakstu