Ieskats finanšu slavenību portfeļos

Autors: Jānis Šķupelis
2017. gada 18. maijs plkst. 11:26

Miljardieri priekšroku devuši tehnoloģiju un interneta tirdzniecības uzņēmumu akcijām

Šīs nedēļas pirmajā pusē pasaules ietekmīgākajiem investoriem ASV Vērtspapīru un biržu komisiju (U.S. Securities and Exchange Commission) nācies informēt par saviem iepriekšējā ceturkšņa ieguldījumiem. Pieejamā informācija liecina, ka slavenie ieguldītāji nav smādējuši papildu ieguldījumus atsevišķās tehnoloģiju kompāniju akcijās, kur, piemēram, Dzordža Sorosa stūrētā Soros Fund Management uzpirkusi mobilo aplikāciju uzņēmuma Snap vērtspapīrus.

Arī dažas citas finanšu tirgus slavenības iegādājušās minētā uzņēmuma akcijas. Šāda situācija «parastajai» investoru masai uzlabojusi pārliecību par Snap un atsevišķu citu uzņēmumu akciju turēšanu. Snap akcijas vērtība kopš šīs nedēļas sākuma rezultātā palielinājusies par 15%, lai gan kopš uzņēmuma sākotnējā publiskā akciju piedāvājuma (IPO) marta sākumā tās vērtība joprojām ir sarukusi par 15,1%.

Pieejamā informācija liecina, ka Vorena Bafeta vadītā Berkshire Hathaway iepriekšēja ceturksnī palielinājusi savu akciju skaitu ASV aviokompānijās American Airlines Group un Southwest Airlines.

Jānorāda, ka V. Bafets jau kādu laiku pauž pārliecību, ka aviokompāniju biznesa modelis ir uzlabojies, kas nācis komplektā ar pilnākām lidmašīnām un to, ka šīs kompānijas iekasē papildu naudu par tādiem pakalpojumiem, kas agrāk bija par brīvu. Rezultātā Berkshire Hathaway šobrīd ir viens no lielākajiem American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines un United Continental Holdings investoriem. Berkshire tāpat atklāja informāciju par papildu Bank of New York Mellon un satelītu operatora Sirius XM Holdings akciju iegādi.

Visu rakstu Ieskats finanšu slavenību portfeļos lasiet 18. maija laikrakstā Dienas Bizness.