Apstiprināta VAS Latvijas Loto padome 

Piektdien, 23. decembrī, apstiprināta VAS Latvijas Loto padome, kuras galvenais uzdevums būs pārraudzīt akciju sabiedrības valdes darbu, apstiprināt vidēja termiņa darbības stratēģiju, izskatīt sabiedrības gada pārskatu, valdes ziņojumu un valdes priekšlikumus par peļņas izlietošanu, sagatavot par tiem padomes ziņojumu un iesniegt akcionāru sapulcei, informē Finanšu ministrija. 

Žanete Hāka, 23.12.2016

Latvijas Loto padome apstiprināta, ievērojot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendācijas, kā arī Ministru kabineta rīkojumu par nepieciešamību izveidot kapitālsabiedrības padomi. Tā apstiprināta uz 5 gadiem.

OECD rekomendācijās Latvijai tika ieteikts atjaunot valsts kapitālsabiedrību padomes vismaz ekonomiski nozīmīgajos uzņēmumos, pamatojot to ar faktu, ka Latvija ir vienīgā no pasaules attīstītajām tautsaimniecībām, kurā valsts uzņēmumiem nav izveidotas padomes. Šis aspekts bija arī priekšnosacījums, lai sekmīgi pabeigtu Latvijas iestāšanos OECD. Tādējādi atbilstoši MK rīkojumam Finanšu ministrijai tika dots uzdevums līdz 2016. gada beigām izveidot kapitālsabiedrības VAS Latvijas Loto padomi.

Padomes locekļu amata kandidāti tika atlasīti atklātā konkursā un novērtēti, balstoties uz tādiem kritērijiem kā izglītība, pieredze, valodu zināšanas, kā arī profesionālās zināšanas un kompetences. Pēc atlases nosacījumiem pretendentam bija nepieciešama 3 gadu pieredze vidējas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā vai vismaz 3 gadu pieredze vadošā amatā institūcijā, kas atbildīga par politikas veidošanu, vai vismaz 10 gadu starptautiski atzīta pētniecības vai konsultāciju pieredze ar uzņēmuma darbību saistītā jomā vadošā akadēmiskā personāla amatā.

Kopumā uz padomes locekļa amata vietām tika saņemti 19 pieteikumi, savukārt pēc kandidātu iesniegto dokumentu izvērtēšanas uz kompetenču intervijām tika virzīti 10 kandidāti, bet uz darba intervijām, kurās tika izvērtētas kandidāta zināšanas un piemērotība padomes locekļa amatam – 8 kandidāti. Komisija rekomendēja padomes locekļu amatos apstiprināt 3 kandidātus, kuri ieguva augstāko vērtējumu – Nilu Saksu, Antru Duntavu un Ingaru Eriņu.

Nilam Saksam ir 13 gadu pieredze vadošos amatos valsts institūcijās, kas atbildīgas par politikas plānošanu, kā arī pieredze lielu projektu vadībā. Kā eksperts viņš sniedzis savas zināšanas par fiskālās jomas jautājumiem arī dažādās institūcijās ārvalstīs. Šobrīd Nils Sakss ir Finanšu ministrijas Fiskālās politikas departamenta direktors.

Antras Duntavas līdzšinējā pieredze saistīta ar finanšu vadības un grāmatvedības, IT pārraudzības investīciju pārvaldīšanas un risku vadības jautājumiem apdrošināšanas sabiedrībās, 10 gadus viņa pildījusi arī apdrošināšanas sabiedrības valdes locekļa pienākumus. Šobrīd A. Duntava strādā kā sertificēts mediators.

Ingara Eriņa pieredze saistīta ar publiski atvasinātas personas un dažādu kapitālsabiedrību vadību un pārraudzību. Kopš 2009. gada I. Eriņš ieņem finanšu prorektora amatu Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kā arī kopš 2013. gada ieņem RTU asociētā profesora amatu. Savukārt kopš 2014. gada pilda arī Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus.  

Tevi varētu interesēt

Latvijā nav redzama mērķtiecīga valsts iestāžu darbība, lai sabiedrībai kompensētu izložu un...

Latvijas izložu un loteriju rīkotājs Latvijas Loto atteicies izmaksāt laimestu par, iespējams,...

Aizvadītajā gadā valsts a/s Latvijas Loto apgrozīja 10,60 miljonus latu un gads...

Loterijā Latvijā iesaistās visu sociālo slāņu iedzīvotāji, vidēji šim mērķim gadā...

Nākotnē būtu nepieciešams apsvērt VAS "Latvijas Loto" privatizāciju, iesaka Latvijas...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pieņēmusi starplēmumu par Rīgas satiksmes...

Noslēdzies Igaunijas azartspēļu uzņēmuma Olympic Entertainment Group Latvijas meitasuzņēmumu...

Noslēdzies Latvijas Bankas izsludinātais iepirkums par Par sudraba kolekcijas monētas Pasaku monēta...

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) izdevis pagaidu noregulējumu, uzdodot SIA Baltic...

Nākamgad sabiedriskās ēdināšanas tirgū Latvijā saglabāsies spēcīga konkurence, vietējiem...

Banka Citadele laidusi klajā internetbankas mobilās aplikācijas versiju latgaliešu valodā,...

ICA Gruppen ir parakstījusi vienošanos, saskaņā ar kuru tā pārņem UAB Palink,...

Pirms gada tirdzniecības centrā Riga Plaza tika atvērta bērnu elektrokartingu halle Blue...

Ikea ir panākusi izlīgumu ar trim ASV ģimenēm, kuru bērni gājuši bojā,...

Tehnisku iemeslu dēļ tirdzniecības centrā Riga Plaza šobrīd notiek apmeklētāju evakuācija,...