Aptaujā par Eiropas sliktāko aviokompāniju atzīst Ryanair 

Eiropas vidējo lidojumu sliktākā lidsabiedrība ir Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair, secināts patērētāju grupas Which? pasažieru aptaujā.

Jānis Rancāns, 20.12.2012

Lidsabiedrības Ryanair vadītājs Maikls O'Līrijs.

Foto: EPA/LETA

Pētījumā vairāk nekā 5,5 tūkstoši pasažieru piecās kategorijās novērtēja vairākas lidsabiedrības. Vērā ņemti tika tādi aspekti kā lidojuma reģistrēšanās process, bagāžas pārvadāšanas iespējas, sēdvietas, pārtika un dzērieni, iekļaušanās lidojuma grafikā, kā arī piedāvātā pakalpojuma atbilstība cenai.

Īrijas zemo cenu lidsabiedrības kopējā pasažieru apmierinātība novērtēta 34% apmērā, tādējādi ieņemot zemāko vietu 16 aviokompāniju vidū. Saraksta lejasdaļā iekļuva arī Lielbritānijas lidsabiedrības Thomas Cook Airlines, Thomson Airways un Monarch Airlines, neviena no kurām nepārsniedza 50% atzīmi, vēsta laikraksts The Daily Telegraph.

Ryanair visās kategorijās saņēma tikai vienu punktu (no pieciem). Pasažieri norādījuši uz slikto lidojuma reģistrēšanas kārtību, lidsabiedrības bagāžās politiku, kā arī uz dārgajiem ēdieniem un dzērieniem, kas tiek pārdoti lidojuma laikā. Interneta vietne  Travelsupermarket aprēķinājusi, ka Ryanair ēdienkartes pamatpiedāvājumu (tējas, sviestmaize, Pringles čipsi, Kit Kat šokolāde, ūdens pudele un glāze vīna) izmaksas bieži vien pārsniedz lidojuma biļetes cenu. Par Ryanair kā sliktāko aviokompāniju balsojuši bija 563 Which? aptaujātie pasažieri.

Nākamās sliktākās aviokompānijas – Thomas Cook un Thomson – saņēmušas pasažieru kritiku par salonā valdošo netīrību un ēdienu kvalitāti. Savukārt Ryanair niknākā konkurenta EasyJet pasažieru apmierinātība novērtēta ar 54% atzīmi.

Par labāko Eiropas vidējo maršrutu lidsabiedrību atzīta Šveices Swiss, kas saņēmusi novērtējumu 82% apmērā. Pasažieri pozitīvi vērtējuši Swiss lidojuma reģistrācijas kārtību, lidsabiedrības bagāžas politiku un arī tās darbiniekus.

Otras labākās Eiropas vidējo maršrutu lidsabiedrības statusu Which? aptaujā ieguvusi Turkish Airlines, kura, pēc pasažieru domām, piedāvājot vislabāko ēdienu, trešās – Vācijas Lufthansa, ceturtās – Īrijas Aer Lingus un piektās – Nīderlandes KLM.

Tikmēr pati Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair Which? veiktās aptaujas rezultātus nosaukusi par muļķībām.

Saskaņā ar Which? aptauju 1. vietu ieņem Swiss, 2. vietu - Turkish Airlines, 3. vietu - Lufthansa, 4. vietu - Aer Lingus, 5. vietu - KLM, 6. vietu - British Airways, 7. vietu - SAS Scandinavian Airlines, 8. vietu - TAP Portugal, 9. vietu - Air Malta, 10. vietu - Jet2.com, 11. vietu - Flybe, 12. vietu - EasyJet, 13. vietu - Monarch, 14. vietu - Thomson Airways, 15. vietu - Thomas Cook Airlines un 16. vietu - Ryanair. 

Tevi varētu interesēt

Zemo cenu aviokompānija Ryanair tiek kaunināta par to, ka grupai smagi slimu...

Zemo cenu lidsabiedrība Ryanair palielinājusi lidojumu skaitu no Lielbritānijas, pievienojot astoņus...

«Viegli ir vienā dienā pateikt: mēs jūs vairs neapkalpojam, jo lidostu neapmierina...

Īrijas zemo cenu aviokompānijai Ryanair ceļotāji pārmet pakalpojumu zemo kvalitāti, liecina aptauja,...

Ryanair atklājusi jauno ziemas sezonu, paziņojot par divdesmit jaunu maršrutu atklāšanu....

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...