Ar PV jauno vilcienu piegādātāju līgumu plāno noslēgt gada vidū; līguma summa var būt līdz 200 miljoniem eiro 

Pasažieru vilciens (PV) ar jauno vilcienu piegādātāju līgumu plāno noslēgt gada vidū, pieļaujot, ka kopējā līguma summa varētu sasniegt 200 miljonus eiro, un pirmos kredītmaksājumus veikt 2017.gadā, skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdis Andris Lubāns.

LETA, 2016. gada 08. februāris plkst. 10:10

Janvārī esot sākta iepirkumu dokumentācijas tālāka saskaņošana ar Satiksmes ministriju, kā arī ar Finanšu, Tieslietu ministriju un Valsts kanceleju. Pēc saskaņošanas pieciem pretendentiem tiks nosūtīti aicinājumi iesniegt piedāvājumus otrajai kārtai. Februāra pirmajā pusē esot plānots pabeigt saskaņošanu un februāra vidū vai beigās sākt otro kārtu, skaidro Lubāns.

No tā brīža, kad pretendentiem tikšot aizsūtīta iepirkuma dokumentācija - arī ar nolikumu, līguma projektiem un pielikumiem -, pretendenti sākšot gatavot piedāvājumu, un tam ir atvēlētas 75 dienas. Piedāvājumus varētu saņemt aprīlī un PV vēlētos «ideālā gadījumā tos izvērtēt, noteikt uzvarētāju un noslēgt līgumu gada vidū», stāsta PV vadītājs.

«Tas būtu ideālā variantā, taču pēc otrās kārtas nolikumu publiskošanas un aizsūtīšanas pretendentiem var būt sūdzības par nolikumu, arī par rezultātiem, kurus var apstrīdēt. Šādas lietas mēs nevaram prognozēt, taču ar šādām iespējām rēķināmies. Iepirkums ir pietiekami apjomīgs un tehniski ļoti sarežģīts, kā arī pretendenti ir no dažādām valstīm, arī ārpus Eiropas Savienības, tādēļ domāju, ka jautājumu un precizējumu būs pietiekami daudz. Katrā no šīm valstīm varbūt ir mazliet atšķirīga izpratne par to, kādi ir sadarbības principi. Tas var procesu paildzināt,» pieļauj Lubāns.

Viņš skaidro, ka uzņēmumā ir veiktas aplēses un iepirkuma prognozētā summa ir aptuveni 200 miljoni eiro, balstoties uz «iepriekšējo praksi un šī brīža dzelzceļa mašīnbūves cenām». Aptuveni šādu summu būšot nepieciešams aizņemties, lai varētu apmaksāt vilcienu piegādi trīs gadu laikā.

Šī projekta finansēšanai tikšot piesaistīti aizņemti līdzekļi. Patlaban notiekot konsultācijas ar Latvijas un ārpus Latvijas bankām, lai pilnībā izprastu nosacījumus, pie kādiem bankas būtu gatavas finansēt šāda mēroga projektus. «Vai to var darīt viena no Latvijas bankām, vai vajadzīgs sindicētais kredīts no vairākām bankām? Vairākas bankas esam aicinājuši un prezentējuši uzņēmuma stratēģiju, kā arī to, kāda loma ir jaunajiem vilcieniem, ko gribam sasniegt. Bankas parasti, finansējot šādus projektus, vēlas būt klāt arī pie procedūras un seko ļoti rūpīgi iepirkuma procedūrai,» skaidro Lubāns. Patlaban ir izraudzīti pieci vilcienu piegādes pretendenti, pirmā kārta bijusi veiksmīga, un uzņēmums esot gatavs startēt tālāk. Tas bankām esot pietiekami svarīgi, un tās ir gatavas tālāk piedalīties finansējuma nodrošināšanā.

Lubāns skaidro, ka pirmie maksājumi atbilstoši līgumam nav jāveic uzreiz pēc līguma noslēgšanas, jo vilcienu piegāde notiek vairākos posmos - tehniskā uzdevuma saskaņošana, vilciena projekta izstrāde, tālāk paša vilciena ražošana. Pie katras no sastāvdaļām esot jāveic noteikti maksājumi. Maksājumi būs jāveic 2017.gadā un tūlīt pat ar bankām jāsāk strādāt.

Kā ziņots, Pasažieru vilciena iepirkumu komisija dalībai elektrovilcienu iepirkuma otrajā kārtā apstiprināja visus piecus pretendentus, informēja uzņēmumā.

Tie ir Spānijas uzņēmums Patentes Talgo S.L (Talgo), Šveices uzņēmuma Stadler Polijas meitasuzņēmums Stadler Polska Sp. z o.o. (Stadler), Siemens AG un Sinara Group Krievijas kopuzņēmums Uraļskije lokomotivi, Spānijas uzņēmums Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A. (CAF) un Čehijas uzņēmums Škoda vagonka a.s.

Sarunu procedūras pirmās kārtas nozīmīgākie vērtēšanas kritēriji bija piegādātāju agrākā pieredze, strādājot ES tirgū, kā arī ar 1520 milimetru platuma sliežu vilcieniem, kā arī pretendentu finansiālā stabilitāte. Tāpat tika vērtēta piedāvātā vilciena konceptuālā modeļa atbilstība nolikumā definētajām tehniskajām prasībām.

Lubāns iepriekš skaidroja, ka kopumā nolikumu izņēmuši 35 interesenti, starp tiem ir gandrīz visi lielākie pasaules vilcienu ražotāji vai to pārstāvji. «Ceram uz pēc iespējas plašāku ražotāju līdzdalību iepirkumā. Pretendenti lieliski apzinās, ka konkurence ir augsta - tas neļaus viņiem uzpūst cenas,» uzsver amatpersona.

Jau iepriekš Satiksmes ministrijā (SM) norādīja, ka PV spēs finansēt jauno vilcienu iepirkumu, jo uzņēmuma finansiālā situācija ir stabilizēta un darbības rezultāti uzlabojušies, kā arī izstrādāts plāns pasažieru piesaistei.

PV izsludinājis iepirkumu par 32 jaunu piepilsētas pasažieru elektrovilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegādi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Iepirkums paredz 32 vilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegādi, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja personāla apmācību par vilcienu ekspluatāciju un uzturēšanu.

Iepirkumā PV būtiski mainījis jaunā vilcienu iepirkuma nosacījumus, salīdzinot ar iepriekšējiem, un šajā iepirkumā vēlas iegādāties elektrovilcienus ar 400-450 pasažieru sēdvietām. Iepriekšējos iepirkumos PV vēlējās iegādāties vilcienus ar 250-270 sēdvietām.

Uzvarētājam būs jāpiegādā arī vilcienu uzturēšanai nepieciešamā dokumentācija un rezerves daļu fonds. Līguma darbības laiks paredzēts 36 mēneši.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Alus pasaule ir daudz plašāka, nekā varētu iedomāties, stāsta šī dzēriena someljē...

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

No šīs sadaļas
2016. gada 05. februāris plkst. 10:27

Aizvadītā gada divpadsmit mēnešos AS Ventspils nafta (VN) meitas sabiedrība SIA LatRosTrans...

2016. gada 05. februāris plkst. 8:00

Uzlabosies klientu un investoru attieksme pret kompāniju; jautājumi par izdevumu un ienākumu...

2016. gada 04. februāris plkst. 18:27

Darījumā, kurā Vācijas investors Montāgs-Girmess iegādājies 20% Latvijas nacionālās lidsabiedrības...

2016. gada 04. februāris plkst. 17:34

Starptautisko aviokompāniju pasažieru plūsma pērn, salīdzinot ar 2014.gadu, pieaugusi par 6,5%,...

2016. gada 04. februāris plkst. 12:04

Šodien tika parakstīts līgums starp Latvijas valdību un Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu (Ralf-Dieter...

2016. gada 04. februāris plkst. 10:39

Uzlabojot situāciju ar lidkompānijas negatīvo pašu kapitālu, airBaltic tiks meklēts stratēģiskais...

2016. gada 04. februāris plkst. 8:28

Transkaspijas projektā kravu pārvadāšanai starp Āziju un Eiropu iesaistās arī Lietuva un...

2016. gada 03. februāris plkst. 14:27

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā ir pieaugusi Latvijas kravu pārvadātāju interese par...

2016. gada 03. februāris plkst. 10:35

Valdības turpina finansēt lauvas tiesu vilcienu un vagonu iegādei Eiropā, trešdien vēsta...

2016. gada 02. februāris plkst. 17:00

Latvijā Rīgas lidostā jauno lidmašīnu virszemes automātiskās vadības sistēmu, kuras koncepcijas...