Arī Liepājā plāno celt sabiedriskā transporta cenas

2015. gada 08. aprīlis plkst. 14:47
Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien, 9.aprīlī, Liepājas pilsētas attīstības komitejā tiks izskatīts saistošo noteikumu projekts, kas nosaka jaunu braukšanas maksu sabiedriskajā transportā Liepājas pilsētas maršrutu tīklā, kā arī kārtību, kādā Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā pastāvīgi deklarētie iedzīvotāji var saņemt braukšanas maksas atvieglojumus, informē Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra Liepājas sabiedriskais transports.

Saistošo noteikumu projekts nosaka braukšanas maksu Liepājas pilsētas sabiedriskajā transportā, kā arī braukšanas maksas atvieglojumus. Braukšanas maksu vienam braucienam tiek plānots turpmāk noteikt iepriekšpārdošanā 0,70 eiro (šobrīd 0,57 eiro), bet, pērkot pie vadītāja – 0,80 eiro (šobrīd 0,70 eiro). Abonementa biļešu maksu, līdzīgi kā līdz šim, tiek plānots noteikt diferencēti atkarībā no izvēlētā transporta veida (autobuss, tramvajs vai abi transporta veidi), kā arī izmantošanas biežuma (katru dienu, tikai darba dienās vai braukšanai dienas vidū, kad sabiedriskais transports ir mazāk noslogots), tādējādi ļaujot pasažieriem izvēlēties sev piemērotāko biļetes veidu. Tā, piemēram, mēnešbiļete braukšanai autobusā katru dienu izmaksās 30 eiro, turpretī braukšanai darba dienās – 22 eiro vai dienas vidū – 19 eiro. Līdzīgi maksa tiks diferencēta arī tramvaja mēnešbiļetēm attiecīgi 26 eiro, 22 eiro vai 17 eiro atkarībā no biļetes veida.

Kā norādīts saistošo noteikumu projekta paskaidrojumā, laikā posmā no 2012.gada līdz 2015.gadam ir veiktas būtiskas izmaiņas sabiedriskā transporta sistēmā, tai skaitā veiktas maršrutu tīkla izmaiņas saskaņā ar iedzīvotāju un uzņēmumu ierosinājumiem (izveidots 25. un 22.s maršruts, papildināts reisu skaits 8. maršrutā, izmainīti kustības saraksti 6.a un 9. maršrutā), pagarināta tramvaja līnija līdz Ezerkrasta mikrorajonam, veikts iepirkums par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar jauniem autobusiem, ieviesta vienota braukšanas biļete, kā arī papildinātas pasažieru kategorijas, kurām ir tiesības saņemt pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus.

Veikto izmaiņu rezultātā ir novērojama tendence, ka arvien vairāk pasažieru ikdienā regulāri izmanto sabiedrisko transportu. Viena brauciena pašizmaksa Liepājas pilsētas sabiedriskajā transportā šobrīd ir lielāka par noteikto braukšanas tarifu, skaidro Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra Liepājas sabiedriskais transports. Lielākā daļa jeb 73% (2014.gada dati) pasažieru sabiedriskajā transportā brauc ar abonementa biļetēm, savukārt abonementa biļešu maksas atlaide līdz šim ir bijusi noteikta no 45% līdz 63% atkarībā no biļetes veida. Līdz ar to abonementa biļetes maksa nosedzot tikai 37% līdz 55% no braukšanas izmaksām. Starpība starp noteikto braukšanas maksu, atlaidi abonementa biļetei un viena pasažiera pārvadāšanas izmaksām tiek kompensēta no Liepājas pilsētas budžeta.

Kā liecina aģentūras Liepājas sabiedriskais transports apkopotā statistika, ikdienā braukšanas maksas atvieglojumus šobrīd izmanto 43% no visiem pasažieriem, bet gandrīz ceturtā daļa pasažieru abonementa biļešu iegādei saņem atlaidi 100% apmērā.

Paredzēts, ka jaunie saistošie noteikumi pēc to apstiprināšanas Liepājas pilsētas domes attīstības komitejā, Liepājas pilsētas domes sēdē un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) stāsies spēkā 2015.gada 1.jūnijā.

Kā ziņots, no šā gada 1.februāra stājās spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā. Jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra ir 1,15 eiro.


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām