Finanses

Atjaunojas runas par eiro/dolāra paritāti

Žanete Hāka, 15.11.2016

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Donalda Trampa ievēlēšana ir atjaunojusi runas tirgus dalībnieku vidū, ka pirmo reizi kopš 2002.gada eiro vērtība pret dolāru varētu sasniegt paritāti, raksta Bloomberg.

Eksperti prognozē aptuveni 45% iespēju, ka nākamajā gadā eiro vērtība varētu sarukt līdz 1 dolāram, liecina Bloomberg aptauja. Tas ir divreiz vairāk nekā pirms nedēļas.

Prezidenta apņemšanās palielināt tēriņus un samazināt nodokļus patlaban veicina runas tirgus dalībnieku vidū, ka ekonomikas izaugsme uzņems apgriezienus, tādējādi liekot ASV Federālo Rezervju sistēmai paaugstināt likmes straujāk nekā iepriekš tika lēsts. Šis noskaņojums licis dolāra vērtībai palielināties līdz augstākajam līmenim kopš februāra, sasniedzot 1,07 dolārus par eiro.

Deutsche Bank, kas ir ceturtais aktīvākais valūtas tirgotājs pasaulē, analītiķi paredz, ka ar vēlēšanu rezultātiem pietiek, lai 2017.gadā eiro vērtību spētu nodzīt zem 1 dolāra atzīmes.

Deutsche Bank stratēģis Džordžs Saravelos paredz, ka eiro līdz gada beigām saruks līdz 1,05 dolāriem, bet nākamā gada beigās tā vērtība sasniegs 95 centus, kas būtu vājākais līmenis kopš 2002.gada jūnija.

Savukārt Volstrītas ekspertu vidējā prognoze aizvien liecina par labu spēcīgākam eiro, un tiek prognozēts, ka līdz nākamā gada nogalei tā vērtība sasniegs 1,11 dolārus.