Atkal sūdzas par Krievu salas iepirkuma konkursa rezultātiem

2011. gada 26. septembris plkst. 13:06
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums Josef Mobius Bau-Aktiengesellschaft atkal apšauba Rīgas Brīvostas pārvaldes (RBP) iepirkumu konkursa godīgumu, liecina Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) iesniegtā sūdzība par Krievu salas infrastruktūras 88,7 miljonu vērtā projekta iepirkumu. Josef Mobius Bau-Aktiengeselllschaft iesniedzis sūdzību par RBP konkursa rezultātiem. RBP bija izsludinājusi konkursu projektā «Infrastruktūras attīstība Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra Rīga, Latvija», un par konkursa uzvarētāju noteica Latvijas būvniecības uzņēmumu BMGS S. Pilnsabiedrība BMGS S un RBP vienojās par infrastruktūras attīstīšanu Krievu salā par vairāk nekā 88,7 miljoniem latu. Informācija IUB mājas lapā liecina, ka par konkursa uzvarētāju tika izraudzīts «saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums».

Jau vēstīts, ka RBP konkursā bija saņēmusi trīs pretendentu piedāvājumus, taču augusta sākumā IUB aizliedza RBP slēgt būvniecības līgumu ar pilnsabiedrību BMGS S, jo tika ņemtas vērā Aarsleff-Merko un Josef Mobius Bau-Akiengesellschaft iesniegtās sūdzības. «Iepriekšējais iepirkums tika apturēts, jo, izvērtējot iepirkuma konkursa gaitu, IUB nebija skaidri vērtēšanas kritēriji, pēc kuriem tika noteikts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums. Teorētiski sūdzību iesniegšana un iepirkumu apturēšana var norisināties bezgalīgi – tik ilgi, kamēr nevienam nav sūdzību par iepirkumu konkursa rezultātiem,» Db.lv norādīja IUB Juridiskā departamenta direktores vietniece Dita Paura. Joseb Mobius Bau-Akiengesellschaft iesniedza sūdzību pagājušajā nedēļā, un pašlaik nevar paredzēt, vai iepirkums tiks apturēts vai nē - IUB sūdzību izskatīs viena mēneša laikā, stāstīja D. Paura.

Jau rakstīts, ka projekts paredz pieejas kanāla padziļināšanu un grunts novietošanu, piestātņu būvi, jaunu pievedceļu izbūvi Krievu salā, jaunu dzelzceļa pievedceļu izbūvi, ūdensapgādes tīklu izbūvi, notekūdeņu savākšanas tīklu izbūvi, telekomunikāciju tīklu izbūvi, gāzes apgādes tīklu būvi, pieslēguma posma esošajai piestātnei celtniecību, kā arī ārējo elektrotīklu un dienesta ēku izbūvi. Savukārt Kohēzijas fonda līdzfinansējuma saņemšanai vēl nepieciešams Eiropas Komisijas pozitīvs lēmums. Db.lv neizdevās sazināties ar RBP Stratēģiskās plānošanas un projektu vadīšanas departamenta direktoru Vladimiru Makarovu.