Būve

Bailes uzņemties saistības

Daiga Laukšteina, 22.03.2016

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Namsaimnieki gatavi iesaistīties daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmā; iedzīvotājus biedē ilgtermiņa kredītsaistības, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Dzīvojamā fonda atjaunošanai ar energoefektīviem risinājumiem ir dota atkārtota iespēja piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) neatmaksājamu atbalstu līdz 50% (atkarībā no siltumenerģijas patēriņa apkurei pēc renovācijas) no kopējiem nama siltināšanas izdevumiem. Mājas iedzīvotāju vārdā energoefektivitātes pasākumus var organizēt arī namu apsaimniekotāji. Tie aktivitātē iesaistās galvenokārt lielajās pilsētās, taču nevar apgalvot, ka arī tur ar lielu vērienu. Tam ir savi iemesli.

2016. gadā SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) plāno sākt energoefektivitātes pasākumus aptuveni sešām daudzdzīvokļu mājām, paredzot izmaksas uz vienu dzīvojamās mājas kopējās platības kvadrātmetru līdz 150 eiro, bet prognozētās energoefektivitātes pasākumu kopējās izmaksas ir 2,53 milj.eiro. Iepriekšējā ES fondu plānošanas periodā (2007.–2013.) Rīgas namu pārvaldnieks ir nosiltinājis piecas daudzdzīvokļu mājas: Bauskas ielā 51, Finiera ielā 15, Ļermontova ielā 8, A. Dombrovska ielā 49, Brīvības gatvē 300. RNP Uzņēmējdarbības veicināšanas nodaļas vadītāja vietniece Evija Melbārde norāda, ka tiklīdz nama dzīvokļu īpašnieki ir pieņēmuši lēmumu par mājas atjaunošanu, uzņēmums gatavs iesaistīties visa projekta organizēšanā, taču met akmeni pašu iedzīvotāju dārziņā, norādot uz viņu pasivitāti un nespēju savstarpēji vienoties.

Visu rakstu Bailes uzņemties saistības lasiet 22. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru