Baltais nams atzīst, ka ASV spiegošana ir gājusi par tālu

2013. gada 01. novembris plkst. 10:18
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs (John Kerry) atzina, ka dažos gadījumos ASV Nacionālās drošības aģentūras (National Security Agency, NSA) darbība ir gājusi par tālu, vēsta BBC.

Baltā nama pārstāvis solīja, ka kopā ar prezidentu Baraku Obamu strādās, lai novērstu turpmāku NSA neadekvātu darbību. Tāpat viņš pauda, ka ASV pastiprinājusi drošības pasākumus, lai pasargātu valsti no iespējamiem teroristu uzbrukumiem.

«Mēs esam novērsuši, ka lidmašīnas triecas pret zemi, ēkas tiek uzspridzinātas un cilvēki nogalināti, jo esam jau laikus uzzinājuši par teroristu plāniem,» pauda Dž. Kerijs.

«Es varu apgalvot, ka nevainīgi cilvēki nav cietuši šajā procesā, kad tikusi vākta informācija. Jā, dažos gadījumos tas ir aizgājis par tālu,» paziņojis Baltā nama pārstāvis.

Jau rakstīts, ka vērsies plašumā NSA spiegošanas skandāls, ko aizsāka bijušais izlūkdienesta darbinieks Edvards Snoudens  (Edward Snowden), atklājot medijiem informāciju par dienesta darbu. Tā, piemēram, nesenākās ziņas liecina, ka NSA ielauzusies tādu interneta gigantu kā Google un Yahoo komunikāciju kanālos starp datu centriem, kas izmantoti e-pastu plūsmai. ASV specdienesti, iespējams, noklausījušies arī  Vācijas kancleres Angelas Merkeles telefonsarunas. Kanclere paudusi, ka abu valstu attiecības tā dēļ ir aptumšojušās. Savukārt britu laikraksts The Guardian rakstīja, ka ASV noklausījusies 35 pasaules valstu vadītāju telefonsarunas. To laikrakstam atzina bijušais ASV izlūkdienesta aģents E. Snoudens.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi