Baltcom gatavs tiesāties par Saeimas lēmumu atlikt elektrības tirgus atvēršanu mājsaimniecībām 

Viens no elektroenerģijas tirgotājiem Baltcom ir gatavs tiesāties par Saeimas ceturtdien pieņemto lēmumu atlikt elektrības tirgus atvēršanu mājsaimniecībām līdz 2015.gada 1.janvārim.

LETA, 20.03.2014

Baltcom patlaban vērtē situāciju un konsultējas ar juristiem.

Uzņēmuma elektroenerģijas produktu grupas vadītāja Elizabete Podinska biznesa portālam Nozare.lv stāsta, ka lēmumu par Baltcom turpmāko rīcību attiecībā uz Saeimas pieņemto lēmumu atlikt elektroenerģijas tirgus liberalizāciju mājsaimniecībām pieņems tuvāko divu nedēļu laikā. Uzņēmums neizslēdz iespēju vērsties tiesībsargājošās iestādēs.

Veids, kā valdošā koalīcija izvēlējusies risināt jautājumu par elektroenerģijas tirgus atvēršanu, var negatīvi ietekmēt situāciju un vājināt konkurenci nozarē, uzskata Podinska. Viņa pauda cerību, ka līdz nākamā gada 1.janvārim tiks atrisināti tie jautājumi, kuru dēļ otro reizi tika pārcelts pilnīgās tirgus liberalizācijas termiņš, jo tālāka datuma pārcelšana valstij var beigties ar tiesvedību no Eiropas Savienības.

Iedzīvotāji, kas patlaban noslēguši līgumus ar Baltcom par elektroenerģijas piegādi pēc 1.aprīļa, pakalpojumu turpinās saņemt no līdzšinējā elektroenerģijas pakalpojuma sniedzēja. Savukārt tiem klientiem, kuri noslēguši līgumus ar Baltcom par elektroenerģijas piegādi noteiktā apjomā komplektā ar citiem Baltcom pakalpojumiem par fiksētu cenu, arī pēc 1.aprīļa saņems komplekta piedāvājumu par garantētu, nemainīgu cenu atbilstoši līguma nosacījumiem divus gadus kopš līguma noslēgšanas brīža.

Šis piedāvājums ir izdevīgs un konkurētspējīgs jau patlaban, un mēs pildīsim savas saistības pret klientiem. Plānojam turpināt darboties elektroenerģijas pakalpojumu tirgū, jo jau tagad klienti ir atzinīgi novērtējuši mūsu piedāvājumu, piebilda Podinska.

Jau ziņots, ka Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot, ka mājsaimniecībām elektroenerģijas tirgu atvērs no 2015.gada 1.janvāra, nevis no šā gada 1.aprīļa, kā tas bija plānots iepriekš.

Vienlaikus šogad tiks saglabāti regulētie elektroenerģijas tarifi un mājsaimniecības par elektrību varēs maksāt saskaņā ar līdzšinējiem nosacījumiem.

Jau ziņots, Igaunijas energokompānijas 220 Energia meitasuzņēmums Latvijā SIA 220 Enerģija neprotestēs pret Saeimas šodien pieņemto lēmumu. 220 Enerģija pauda cerību, ka tirgus atvēršanas atlikšana radīs arī ieguvumus, piemēram, tiks iegūts laiks, lai vēlreiz pārskatītu Latvijas elektroenerģijas tirgus atvēršanas pamatprincipus.

Jaunākais izdevums