Balts, melns un sarkans. Tas vienmēr cilvēkiem patīk un tas vienmēr aiziet

2015. gada 15. maijs plkst. 12:49
Autors: db.lv
Dalies ar šo rakstu

Savu trīs gadu jubileju februārī Liepājā svinēja veikals ar lakonisku, bet precīzu nosaukumu – Rotu bode. Tā vadītāja un īpašniece Zane Kūla atzīst, ka pērlīšu un krellīšu veikalu veidojusi, jo sapratusi, ka ar rotām var nodarboties daudz augstākā kvalitātē nekā tikai hobija līmenī, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

Pēc šo gadu darbošanās Zanei un viņas palīdzei Agnesei nekas vairs nav par grūtu un no pērlēm iemācījušās izveidot daudz un dažādas skaistas lietas.

Zane ar gudru ziņu savu veikalu atvēra pašā Liepājas sirdī, tirdzniecības centrā Kurzeme, jo vēlējusies, lai veikals būtu cilvēkiem pieejams un viegli atrodams. «Sākumā bija pāris kastītes ar materiāliem, tagad ir ļoti daudz – ap 200 dažādiem pērlīšu veidiem. Kolēģe Agnese Paspārne mani informē par to, kas nepieciešams, un es pati braucu uz Rīgu, uz vairumtirdzniecības bāzēm, meklēju vai sūtu internetā,» par sagatavošanas procesu stāsta Zane.

Agnese smejoties atzīst, ka daudzi klienti, izvēloties sev tīkamos materiālus, ar rokām iztausta katru pērlīti un visi kā viens saka: tāda pērlīšu apčamdīšana nomierinot nervus. Ne Zane, ne Agnese nav beigušas nekādu pērļošanas skolu vai citus kursus. Viss, ko var redzēt un iegādāties veikaliņā, apgūts, izmantojot savas rokas un radošo domāšanu.

Uz jautājumu, kas ir vispieprasītākais rotaslietu dizains un krāsas pircēju vidū, Zane nekavējoties atbild: «Visvairāk izvēlas klasisku krāsu salikumu – balts, melns un sarkans. Tas vienmēr cilvēkiem patīk un tas vienmēr aiziet. Protams, pieprasīti ir arī kristāliņi un citas spīdīgas pērlītes. Piedāvājam arī dabīgos akmeņus, kas atsevišķam pircēju lokam ir ļoti svarīgi, un viņi priecājas par šādu piedāvājumu.»

Lai arī veikalā tiek pārdoti gatavi darinājumi, Rotu bode ir atvērta arī pircēju idejām. «Sameistarojam to, ko vēlas cilvēks. Jebkurš var nākt ar skici vai ideju, un mēs meklējam iespēju, kā to realizēt, meklējam materiālus un veidojam pašas. Ir klienti, kas nāk, piemēram, ar kleitu, kurpēm vai somu, pie kuras nepieciešams pieskaņot rotaslietas. Arī to mēs mēģinām realizēt, mēs spēlējamies ar idejām,» stāsta īpašniece Z. Kūla.

«Ir gadījumi, kad cilvēks velk ārā rotas no pūra lādes, grib tās salabot vai pārtaisīt mūsdienīgas,» atklāj Z. Kūla.

Lai arī trīs gadu laikā sasniegts ir daudz, Zane negrasās apstāties, un viņai jau ir padomā dažas idejas, kā attīstīties tālāk. Viena no tām ir rokdarbu materiālu piedāvāšana cilvēkiem, kuri paši grib nodarboties ar rotu darināšanu.

Plašāk - laikrakstā Kursas Laiks.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām