Bauskas pilī atgriežas elegance un tūristi

2013. gada 23. jūlijs plkst. 14:25
Dalies ar šo rakstu

Bauskas pils restaurācijas process ir pagarināts par vēl vienu gadu, termiņus liek pārskatīt grūtības iepirkumos.

Šobrīd noteiktais pils restaurācijas beigu termiņš ir 2014. gada 20. augusts. Sākotnējo plānu pabeigt darbus jau šā gada vasarā nav izdevies realizēt. Pils atjaunošanas process ir veidojies no daudziem specifisku būvniecības un restaurācijas darbu iepirkumiem, no kuriem vairāki beidzās bez rezultāta un tika sludināti atkārtoti.

Bauskas pils restaurācijas projekta izmaksas saskaņā ar Bauskas novada domes informāciju ir gandrīz 1,4 miljoni latu, 84,95% no šī summas finansē ERAF, pašvaldības finansējums ir 12,8%, valsts budžeta dotācija – 2,25%. Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis lēš, ka projektu būs izdevies pabeigt bez īpašām atkāpēm no budžeta.

Pēc darbu pabeigšanas apmeklētājiem pilnībā būs pieejama Latvijā vienīgā daļēji saglabājusies Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru rezidence, kas ir arī vienīgais manierisma laika piļu arhitektūras piemineklis Latvijā. Bauskas pils ir veidota kā nocietināta rezidence – tā sastāv no XV gadsimtā būvētā Livonijas ordeņa cietokšņa un jaunās pils, kas kā priekšpils tapa XVI gs. sākumā. M. Skanis skaidro, ka restaurācijā akcents tiek likts uz XVI gs. beigu un XVII gs. sākuma posmu. Pils Livonijas cietokšņa daļu arī turpmāk paredzēts atstāt drupu veidolā, tās pakāpeniski tiek nostiprinātas.

Rekonstrukcijas projekta apjomīgākā sadaļa – lielie konstruktīvie būvdarbi, fasāžu rekonstrukcija, inženiertīklu izbūve u. c. – jau ir gandrīz pabeigta.

Dārgākā pozīcija pils rekonstrukcijā saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā atrodamo informāciju ir pils jaunās daļas rekonstrukcijas 2. kārtas būvdarbi, ko veic SIA Vesta ABM par līgumcenu 448,9 tūksto. Ls.

Plašāk lasiet laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu