Bega fokusējas uz beramkravām

2015. gada 15. jūlijs plkst. 10:41
Dalies ar šo rakstu

Iegulda lauksaimniecības produkcijas apkalpošanā; arvien dominē minerālmēsli

Kaut arī pirmā privātā Lietuvas stividorkompānija pēc valsts neatkarības atjaunošanas Bega sniedz arī ekspedīcijas, kuģu aģentēšanas un loģistikas pakalpojumus, kompānijas specializācija ir beramkravu apkalpošana, sarunā ar DB norāda uzņēmuma komunikācijas un informācijas grupas vadītājs Gedimins Gudavičs. Tāpat Bega nodrošina beramkravu iepakošanu un iekraušanu konteineros, apkalpo arī šķidro minerālmēslu kravas, kā arī pārkrauj tehniskās un pārtikas eļļas. Kopš darbības uzsākšanas termināļa attīstībā kopumā esot ieguldīts ap 130 milj. eiro privāto investīciju.

Pamatā minerālmēsli

Kompānijas apkalpoto kravu struktūrā pirmo vietu ieņem slāpekļa minerālmēsli un to izejvielas (imports), tostarp apetīti un fosforīti. Ar baltkrievu kāliju strādājot cita ostas kompānija (Biriu Kroviniu Terminalas), savukārt Bega pamatā pārkrauj Krievijā un Lietuvā ražoto produkciju. Salīdzinājumā ar 2014. gada rādītājiem šogad apkalpoto minerālmēslu apjomi saglabā to pašu līmeni, un kritums nav vērojams stabilo sadarbības partneru dēļ. Kopumā kompānijas kravu apgrozījums ir ap četriem milj. tonnu gadā, kaut arī bijuši gadi, kad apkalpots 4,5 milj. t kravu.

Otrajā vietā kravu struktūrā ir lauksaimniecības produkcija (arī imports), proti, visu veidu beramkravas, tostarp graudi.

Visu rakstu Bega fokusējas uz beramkravām lasiet 15. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām