Ražošana

Belokoņs ar partneriem izveido 3,7 miljonu eiro vērtu zivju cehu Inešos

Sandra Dieziņa, 11.06.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vecpiebalgas novada Inešos atklāts akvakultūras uzņēmuma Hibitech Piebalga jaunais zivju audzēšanas cehs, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) informācija.

Projekta «SIA Hibitech Piebalga zivju audzēšanas ceha izveide» ietvaros tika veikta jauna zivju audzēšanas ceha būvniecība, teritorijas labiekārtošanas darbi, kā arī recirkulācijas sistēmas un dažādu ražošanas procesa nodrošināšanai nepieciešamo iekārtu iegāde un uzstādīšana. Projekta kopējā attiecināmo izmaksu summa ir 3 681 406,21 eiro. Plānots, ka daudzfunkcionālajā zivju audzētavā gadā tiks izaudzētas vairākas sugas zivju: 31 t sterletes (storveidīgās zivis), 180 t samu, 63 t stores un 68 t zandartu. Plānots, ka šīs zivis kļūs par eksporta preci un ceļos no Vecpiebalgas uz attīstītajām Eiropas Savienības valstīm. Pamats tam ir augošais pieprasījums pēc zivīm, kas audzētas tepat, Eiropas valstīs, nevis Ķīnā vai Vjetnamā, kā arī tas, ka zivju resursi jūrās un ezeros samazinās. Šobrīd par Inešos tapušo zivju audzētavu var teikt, ka tā ir lielākā zem jumta esošā zivju audzētava ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Eiropā.

Atklāšanas pasākumā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valdis Cīrulis atklāja, ka ideja par akvakultūras uzņēmumu radusies 2013. gadā, divus gadus vēlāk iesists pirmais pamatu stabiņš, lai iezīmētu atrašanās vietu. Šobrīd veikti jaunā zivju audzēšanas ceha teritorijas labiekārtošanas darbi, kā arī recirkulācijas sistēmas un dažādu ražošanas procesa nodrošināšanai nepieciešamo iekārtu iegāde un uzstādīšana, baseinos jau ielaistas deviņas zivju sugas.

Inešu pagasta iedzīvotājiem plānotas 17 jaunas darba vietas.

Kā liecina Lursoft dati, Hibitech Piebalga vienādās daļās pieder pazīstamajam uzņēmējam Valērijam Belokoņam, Valdim Cīrulim un Sergejam Tračukam. Uzņēmums dibināts 2013. gadā, pērn tā apgrozījums bija nulle, bet zaudējumi sasniedza 115 tūkstošus eiro. Uzņēmumā pagājušajā gadā bija pieci darbinieki, rāda Lursoft dati.

Komentāri

Pievienot komentāru