Bijušais Āgenskalna tirgus apsaimniekotājs grib turpināt iesākto

2017. gada 29. novembris plkst. 15:21
Autors: Sandra Dieziņa
Dalies ar šo rakstu

SIA Roveks, ar kuru saistību neizpildes dēļ pērn lauzts līgums par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu, jau oktobra beigās izteicis gatavību piedalīties šī paša tirgus privatizācijas procesā.

Par to liecina Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara publiskotā informācija par SIA Roveks vēlmi iesaistīties šī procesa realizēšanā. SIA Roveks valdes priekšsēdētājs Jevgeņijs Šeļeņins 30. oktobrī ar iesniegumu vērsies Rīgas domes Īpašuma departamentā, norādot, ka uzņēmums gatavs aktīvi piedalīties un palīdzēt tirgus privatizācijas procesa realizēšanā, ja tāds tiks īstenots. J.Šeļeņins vairākkārt ziedojis prāvus līdzekļus partijai Saskaņa, liecina KNAB informācija.

Rīgas domes opozīcijas deputāts Juris Pūce Db.lv norāda, ka ar SIA Roveks līgums par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu tika noslēgts 1998. gadā un 18 gadu laikā, kopš firma saimniekoja tirgū, tas faktiski novests līdz sabrukumam. Tirgū nav veikti darbi, kas to uzturētu kārtībā, bet pat pieļauta situācija, ka šo gadu laikā ūdens izskalojis ēkas pamatus. Tagad šis uzņēmums, kas baudījis lielu Rīgas domes pretimnākšanu Āgenskalna tirgus apsaimniekošanā, jau oktobra beigās runā par tirgus privatizāciju, kad publiski par to informācija izskan tikai novembra vidū, un tas nozīmē, ka privāts investors jau zina par šo faktu un tas raisa bažas par apzinātu afēru, pauda J.Pūce. Deputāti gatavojas vērsties ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā, jo, pēc J. Pūces teiktā, šajā gadījumā saskatāmi divi pārkāpumi, par ko var draudēt kriminālatbildība.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes Īpašuma departaments pieļauj iespēju uz 30 gadiem iznomāt Āgenskalna tirgu, pirms tam to atsavinot Rīgas Centrāltirgum. Kā liecina pašvaldības aplēses, Āgenskalna tirgus atjaunošanai būtu nepieciešami ap 10 miljoniem eiro. Iepriekš izskanēja, ka šī summa varētu būt 3 – 4,5 miljoni eiro.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds