Policijā sāk pārbaudi par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

2018. gada 16. janvāris plkst. 17:31
Autors: Sandra Dieziņa
Dalies ar šo rakstu

Pēc Rīgas domes deputāta Viestura Zepa iesnieguma Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi resorisko pārbaudi par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Kā sarunā ar Db apstiprināja Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska, policijā uzsākta resoriskā pārbaude. Pārbaudes laikā tiks izvērtēta Rīgas Domes amatpersonu atbildība par Valsts nozīmes kultūras pieminekļa Āgenskalna tirgus novešana līdz avārijas stāvoklim.
Kā jau vēstīts, sliktā tehniskā stāvokļa dēļ Āgenskalna tirgus ir slēgts no šī gada 1. janvāra. Pirmdien Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejā deputāti nolēma pārtraukt nomas līgumu ar AS Rīgas Centrāltirgus (RCT) par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu un rīkot jaunu nomas tiesību izsoli uz 30 gadiem. Jaunajā nomas līgumā paredzēts iekļaut vairākus nosacījumus, tostarp, trīs mēnešu laikā tirgus projektēšanas darbi nomniekam būtu jāsaskaņo ar departamentu, gada un sešu mēnešu laikā būtu jāizstrādā un jāakceptē tirgus būvprojekts, kas paredzētu izveidot telpas arī dažādu kultūras aktivitāšu īstenošanai, un 3,6 gadu laikā būvniecības darbi būtu jāpabeidz un tirgus būtu jānodod ekspluatācijā. Nomniekam plānots noteikt par pienākumu saglabāt Āgenskalna tirgus kā tirgus statusu.
Tāpat ziņots, ka bijušais Āgenskalna tirgus apsaimniekotājs SIA Roveks, ar kuru saistību neizpildes dēļ pērn lauzts līgums par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu, izteicis gatavību piedalīties šī paša tirgus privatizācijas procesā. Šis uzņēmums pērn oktobrī vērsies Rīgas Domes Īpašuma departamentā ar attiecīgu iesniegumu. Roveks īpašnieks gan iepriekš vairākkārt ziedojis prāvus līdzekļus partijai Saskaņa. Iepriekš pašvaldības aplēses liecināja, ka Āgenskalna tirgus atjaunošanai būtu nepieciešami ap 10 miljoni eiro, taču RCT vadītājs vēl rudenī izteicās, ka šī summa varētu būt 3 – 4,5 miljoni eiro. Jautājumu par nomas tiesību izbeigšanu ar RCT vēl skatīs Rīgas dome.

Atslēgvārds