Līdz jūlijam jāveic Āgenskalna tirgus tehniskā izpēte

2017. gada 28. novembris plkst. 14:27
Autors: Sandra Dieziņa
Dalies ar šo rakstu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB), ņemot vērā Āgenskalna tirgus ēkas apsekojumu, noteicis ēkas īpašniekiem pienākumu līdz 2018. gada 1. jūlijam veikt detalizētu tehnisko izpēti tās pamatiem un nesošajām konstrukcijām.

Par to DB.lv informē BVKB sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Korba. Tāpat noteikts līdz 2018. gada 1. janvārim novērst patvaļīgās būvniecības radītās sekas ēkā, uzliekot par pienākumu izstrādāt atbilstošu būvniecības ieceres dokumentāciju patvaļīgi veiktajiem būvdarbiem, iesniegt to būvvaldē un atbilstoši konkrētajai būvniecības iecerei nodot to ekspluatācijā. Par iecerētajiem pasākumiem un patvaļīgās būvniecības radīto seku novēršanu ēkā uzdots informēt BVKB.

Jāatgādina, ka BVKB Āgenskalna tirgus ēku apmeklēja 2017. gada jūlijā. Pēc ēkas apskates tika secināts, ka ēkas pamati, nesošās sienas un pagrabstāva pārsegumi ir sliktā tehniskā stāvoklī. Tāpat konstatēti ēkas ugunsdrošības pārkāpumi, patvaļīga būvniecība un citas nepilnības.

Līdz šā gada 15. novembrim tirgus ēkā bija jāveic nepieciešamie būvdarbi, lai novērstu bojātos kāpņu pakāpienus, otrā stāva izdrupušo flīžu seguma un jumta dekoratīvajos elementu, kā arī skursteņos ķieģeļu bojājumu bīstamības novēršanai, bet 22. novembrī BVKB saņēmis informāciju no Rīgas Domes Īpašuma departamenta, ka, sakarā ar augustā notikušu atgadījumu - ēkas pagraba pārseguma atdalījies apmetuma gabals, ēkas īpašnieki ir pieņēmuši lēmumu pārtraukt ēkas ekspluatāciju ar 2018. gada 1. janvāri. Taču līdz 15. novembrim tika nostiprināta piena-gaļas paviljona skursteņa konstrukcija un norobežota iespēja nepiederošām personām pieeja Rietumu kāpnēm un balkonam. Rīgas Domes īpašuma departaments līdz 15. decembrim apņēmies nodrošināt piena-gaļas paviljona pagraba pārsegumu pagaidu atbalsta konstrukcijas izbūvi.

LASI ARĪ:

Āgenskalna tirgus rekonstrukcijai nepieciešami aptuveni 10 miljoni eiro

FOTO: Āgenskalna tirgus pirms vērienīgās rekonstrukcijas

Redakcijas komentārs: Bez saimnieka gādības

Jau vēstīts, ka Āgenskalna tirgus uz visaptverošas rekonstrukcijas laiku tiks slēgts no nākamā gada 1. janvāra. Rīgas domes vadība aplēsusi – lai atjaunotu tirgu, nepieciešami 10 miljoni eiro. Lai rekonstruētu tirgu, dome naudu no pašvaldības budžeta negrasās ņemt, bet grib piesaistīt ES naudu vai privāto investoru finansējumu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds