Būvniecība atsākusi pelnīt un audzēt kapacitāti

2013. gada 16. augusts plkst. 8:05
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Lielo būvuzņēmumu vidējā peļņa pērn ir bijusi divkārt lielāka nekā gadu iepriekš un 20 reizes lielāka nekā 2010. gadā. Tādi ir secinājumi SIA Lursoft IT (Lursoft) pētījumā Latvijas būvniecības uzņēmumu attīstības tendences pēdējos trīs gados, kas tika veikts pēc Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) izdevuma Būvinženieris pasūtījuma.

Vispārējs rezumējums – būvnozare no krīzes ir atkopusies, turklāt, kā apstiprina statistika, visstraujākais pērn ir bijis tieši peļņas, nevis apgrozījuma rādītāju pieaugums.

Tomēr pēc Lursoft datiem ne visi būvniecības nozares uzņēmumi uzrāda veiksmīgus rezultātus – līdzās veiksminiekiem SIA Arčers, kas pērn nopelnījis vairāk nekā 3 miljonus latu, vai SIA Alco (+5,94 milj. Ls) bijuši arī uzņēmumi, kuru zaudējumi pēc nodokļiem sasnieguši pat 4 milj. latu.

Saskaņā ar Lursoft datiem pelnošākie pērn ir bijuši Kurzemes būvuzņēmumi – vidējā peļņa uz vienu būvniecības uzņēmumu šajā novadā 2012. gadā bija 37,706 tūkst. latu, savukārt vismazāk pērn pelnījuši Zemgales būvnieki ar 6,356 tūkst. latu lielu vidējo peļņu uz vienu uzņēmumu.

Pēc Latvijā reģistrēto būvuzņēmumu skaita reģionu dalījumā absolūts līderis ir Rīga ar 3168 uzņēmumiem, kam seko Pierīga ar 1322 būvfirmām. Novados lielākais reģistrēto būvfirmu skaits ir Kurzemē (538), mazākais – Latgalē (348). Vidzemē reģistrētas 409 būvfirmas, bet Zemgalē – 488.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu