Carguru Latvijā dienā izmanto 70 līdz 90 reizes 

Auto koplietošanas pakalpojumu Carguru Latvijā dienā izmanto 70 līdz 90 reizes, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Anda Asere, 31.10.2017
1/5

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Auto koplietošanas pakalpojums Carguru pieejams kopš šā gada vasaras sākuma. Uzņēmums SIA Slyfox, kas to ievieš, ir apmierināts ar paveikto. «Šobrīd ir vairāki interesenti, kas izrāda interesi par iespēju ar mūsu zīmolu attīstīt šādu biznesu Minskā, Tallinā un Vācijā,» atklāj Vladimirs Reskājs, Carguru (SIA Slyfox) līdzīpašnieks.

Līdz šim pakalpojumam ir bijuši vairāk nekā 3000 lietotāji un ir notikuši 7000 nomas gadījumi – šobrīd katru dienu auto koplietošanas pakalpojums tiek izmantots aptuveni 70 līdz 90 reizes. «Manuprāt, tas ir diezgan pieklājīgs skaits, ņemot vērā, ka attīstām pakalpojumu no nulles pavisam jaunā tirgū un lietotāji lielākoties neko nezina par auto koplietošanas ideju,» vērtē V. Reskājs.

Sākumā cilvēki pakalpojumu izmantoja īsākiem maršrutiem, bet šobrīd vērojams, ka paradumi mainās un koplietošana tiek izmantota arī garākiem maršrutiem līdz divām trim stundām. Uzņēmums startē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ekonomikas ministrijas organizētajā konkursā Eksporta un inovācijas balva 2017 kategorijā Inovatīvākais produkts.

Pašlaik Carguru rīcībā ir 22 automašīnas. «Tas ir ļoti maz. Šobrīd esam attīstības sākuma fāzē. Pašlaik prezentējam tikai pirmo mūsu koncepcijas versiju, tāpēc pagaidām tā nestrādā tā, kā tas būs tad, kad Rīgā būs 300 līdz 400 mašīnas un lietotājs varēs nokļūt līdz mašīnai piecās minūtēs,» saka V. Reskājs. Līdzšinējie ieguldījumi pakalpojuma izveidē bijuši aptuveni 200 tūkstoši eiro. Kompānija plāno, ka 2019. gada otrajā pusē, ja kompānijas autoparks sasniegs 200 vienības, tas sāks ģenerēt pozitīvu naudas plūsmu.

Visu rakstu Viena mašīna, vairāki lietotāji lasiet 31. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

TEV VARĒTU INTERESĒT:

Alans Amrons dalās pieredzē, izmantojot Latvijas auto koplietošanas pakalpojumu Carguru

Jaunākais izdevums