Centra mājokļu projektu vēl nesāk, startēs mikrorajonā

2016. gada 17. marts plkst. 10:19
Dalies ar šo rakstu

Lai arī šobrīd LNK Properties portfelī ir pieci aktuāli mājokļu projekti - Rīgā vēsturiskajā centrā, Dārzciemā, kā arī Jūrmalā, pašlaik uzņēmums aktīvāk virza vienu no tiem – uz vietējo patērētāju orientēto Gardenika

Tas patlaban atrodas būvvaldē saskaņošanai. Līdz ar to tā īstenošanas termiņi ir atkarīgi no tā, kā  veiksies šī saskaņošana. Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja atradīsies Strautu ielā. Tā tiek raksturota kā komforta klases sešstāvu māja. Tajā kopumā būs 44 dzīvokļi ar terasēm un balkoniem. Ēkas pagrabstāvā ir paredzēta autostāvvieta un tehniskās palīgtelpas. «Cenu līmenis līdz galam nav skaidrs. Tirgū ir parādījies jauns cenu līderis – ēka Salnas iela 21, tā ir arī māja ar lielāko dzīvokļu skaits (virs 500). Cena – nedaudz augstāka par 1000 eiro/m2 (dzīvokļi ir bez gala apdares). Tādu nevarēsim piedāvāt - tik lēti nevar uzbūvēt. Gribētos cenu tuvināt 1600-1800 eiro/m2 līmenim. Redzēsim, vadīsimies pēc situācijas, jo tā strauji mainās,» DB sacīja Aleksandra Strode, LNK Properties Dzīvojamo nekustamo īpašumu departamenta vadītāja.

Uzņēmumam ir izstrādāts, saskaņots projekts Hanzas ielā Rīgas centrā, tam ir saņemta būvatļauja, tomēr tā īstenošana ir zem lielas jautājuma zīmes, jo tieši mājokļu tirgu Rīgas centrā uzņēmums uzskata par piesātinātu. Tirgus varētu nebūt gatavs šim projektam, jo ne visi var saprast, kāda ir starpība starp dažādiem tirgū piedāvātajiem objektiem, vietu. 

Raksturojot mājokļu tirgu Rīgas centrā kopumā, viņa teica, ka galvaspilsētā noteikti nav attīstīts premium klases dzīvojamais segments. Dažkārt ir izcila vieta, bet mājas kvalitāte varētu būt augstāka vai arī ir pretēji – ir laba māja, bet vieta ir īpatnēja, varbūt apkārtējā vide nav sakārtota.

Tirgus segmentā, ko varētu nodēvēt virs vidējā, ir samērā daudz projektu, turklāt tajā pēdējā laikā ir startējuši gan profesionāli spēlētāji, gan individuāli attīstītāji. A.Strode domā, ka ne vienmēr savstarpēji labi atbilst vieta un izvēlētais arhitektoniskais risinājums. Ekonomiskās klases segmentā spēcīgi spēlētāji ir YIT, NCC, kuri labi orientējas tirgū, un vietas, ko tās izvēlas saviem nākamajiem projektiem, ir arvien labākas. Vieta ir būtiska arī šā segmenta gadījumā.

LNK Properties ir vēl divi projekti Jūrmalā, tie ir saskaņoti, varētu sākt būvniecību, taču lēmumu - turpināt vai ieturēt pauzu - akcionāri plāno pieņemt marta beigās. Viena ir t.s. kluba māja ar 12 dzīvokļiem, bet otrs ir apjomīgāks projekts blakus Blueberry ēkai. Konkurentu Jūrmalā ir daudz, taču šīs pilsētas pievilcība nemazinās, turklāt tur ir īstenoti kvalitātes, koncepcijas ziņā ļoti atšķirīgi projekti, sacīja A.Strode. «Pēc pārdošanas rezultātiem var redzēt, ka ir premium klase, kur dzīvokļu tirdzniecība ir lēna, taču stabila. Ir projekti ar ne pārāk saprotamu koncepciju, diskutējamu kvalitātes līmeni, īpatnēju atrašanās vietu. Tos neuzskatām par konkurentiem. Ārzemnieki, kuri vēlētos iegādāties mājokli Jūrmalā, neņem, tā teikt, visu pēc kārtas, nešķirojot. Cilvēki redz, novērtē vietu, kvalitāti, vidi. Noteikti šobrīd šādu pircēju nav daudz, taču nav arī tā, ka nebūtu nemaz,» viņa stāstīja. A.Strode piebilda, ka iepriekš kompānijas īstenotajā projektā Blueberry dzīvokļus pirkuši arī Latvijas iedzīvotāji. 

Dalies ar šo rakstu