Cilpa ap Loginovu savelkas 

Ministriju pārstāvji grib atlaist Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu

Egons Mudulis, 15.03.2013

Leonīds Loginovs.

Foto: LETA

Satiksmes, Ekonomikas, Finanšu un Vides aisardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji rosinās sasaukt ārkārtas Rīgas Brīvostas valdes sēdi. To pēc Rīgas brīvostas valsts puses pārstāvju tikšanās paziņoja Satiksmes ministrijas pārstāve Rīgas Brīvostas valdē, valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Džineta Innusa.

Viņa norāda, ka atbilstoši tikšanās laikā lemtajam, tiks sagatavota vēstule un nosūtīta Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājam ar ierosinājumu sasaukt valdes ārkārtas sēdi un tajā iekļaut trīs darba kārtības jautājumus: Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojuma ieteikumu apstiprināšana; darba tiesisko attiecību izbeigšana ar Leonīdu Loginovu; par dienesta izmeklēšanas ierosināšanu, lai noskaidrotu Rīgas brīvostas pārvaldes darbinieku atbildību saistībā ar VK revīzijas ziņojumā norādītajiem un konstatētajiem pārkāpumiem. Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs un galvaspilsētas vicemērs Andris Ameriks gan neredz pamatu amatpersonu nomaiņai brīvostā.

DB jau rakstīja, ka pēc mēneša pusotra Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti gaidīs Ministru prezidenta Valda Dombrovska izvērtētjumu par Rīgas brīvostas pārvaldes (RBP) darbu, ņemot vērā Valsts kontroles (VK) revīzijā konstatētos pārkāpumus. Kopumā RBP ar normatīvo aktu pārkāpumu neatbilstošas un nesaimnieciskas rīcības rezultātā veikusi darījumus, radījusi zaudējumus vai nepamatoti rīkojusies ar vairāk nekā 41 milj. Ls, konstatējusi VK. Tostarp 595,7 tūkst. Ls nelikumīgi tērēti darba samaksas noteikumiem neatbilstošām prēmijām, dāvanām un veselības apdrošināšanai valdes locekļiem, tāpat arī kļūdaini aprēķinātiem pabalstiem, atvaļinājuma naudai un darba nespējas lapas naudai. Kopumā VK revīzijā sniegusi 23 ieteikumus ostas pārdalīšanas un pārvaldes finanšu vadības un grāmatvedības uzskaites jomās.

Jaunākais izdevums