Eko Osta: KP lēmums var radīt draudus apkārtējai videi

2012. gada 28. decembris plkst. 14:00
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Bīstamo atkritumu apsaimniekotājs SIA Eko Osta uzskata, ka Konkurences padomes (KP) lēmums, kas nosaka, ka uzņēmums ir ļaunprātīgi izmantojis savu dominējošo stāvokli atkritumu apsaimniekošanā Rīgas brīvostā, nav juridiski korekts, turklāt publiski izskanējušais KP lēmums nav atspoguļots pilnībā.

Db.lv jau vēstīja, ka SIA Eko Osta piemērots naudas sods Ls 22 621,05 apmērā, kā arī tiesiskais pienākums atjaunot sadarbību ar SIA Corvus Company, piemērojot nediskriminējošus un skaidri definētus sadarbības nosacījumus.

Tikmēr Eko Ostas ražošanas direktors Ivars Briedis uzskata, ka, iespējams, KP ir tikusi maldināta no prasības iesniedzeja Corvus Company puses, neizklāstot visus argumentus un faktus situācijas atspoguļošanai, piemēram, ka minētais uzņēmums pats izvairoties slēgt līgumu ar Eko Ostu.

«Publiski ir izskanējis viedoklis, ka Eko Osta ir ierobežojusi Corvus Company darbību Rīgas brīvostā. Varam teikt, ka Eko Osta ar savam darbībām nekādā veidā nav ietekmējusi citu uzņēmumu konkurētspēju atkritumu savākšanā brīvostā, jo tiesības darboties Brīvostas teritorija var dot tikai atbildīgās valsts iestādes. Šogad esam divas reizes piedāvājuši SIA Corvus Company slēgt tipveida līgumu ar mums, bet uzņēmums vēlas vienpusīgi mainīt līgumu un kategoriski nepiekrīt vairākiem būtiskiem nosacījumiem, tostarp ķīmiskajiem kritērijiem, kas balstās gan uz starptautiskās vides aizsardzības normam, gan Latvijas vides likumdošanas prasībām,» sacīja I. Briedis.

Kā apgalvo Eko Ostas eksperti, šo ķīmisko kritēriju neievērošanas rezultātā pārstrādei var tikt pieņemti nezināmas izcelsmes atkritumi ar augstu ķīmisko piesārņojumu, kas var radīt draudus gan apkārtējai videi, gan iedzīvotāju veslībai. Absurda esot situācija, kad ar KP gādību Eko Ostai tiekot uzspiests pieņemt bīstamus atkritumus ar stipru ķīmisko piesārņojumu, kas neatbilst ostas balasta ūdens kritērijiem.

Runājot par konkurenci bīstamo atkritumu apsaimniekošanas tirgū, I. Briedis uzskata, ka šis tirgus ir vērtējams daudz plašāk, tāpat arī konkurence šajā nozarē. Konkurence pastāv ne tikai Latvijā, bet visā Baltijas reģionā, tāpēc nevar runāt tikai par Rīgas tirgu. 

Jau vēstīts, ka KP par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu sodījusi kuģu radīto naftas atkritumu attīrīšanas uzņēmumu Rīgas brīvostā – SIA Eko osta. Nepamatoti atsakot sadarbību SIA Corvus Company, kas sniedz atkritumu savākšanas pakalpojumus kuģiem, SIA Eko Osta izslēgusi to no kuģu radīto naftas atkritumu savākšanas tirgus Rīgas brīvostā, samazinot ostā ienākošo kuģu iespējas izvēlēties pakalpojuma sniedzēju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām