Coca Cola HBC «bēg» no Grieķijas 

ASV bezalkoholisko dzērienu ražotāja Coca Cola Grieķijas pudeļu pildīšanas kompānija Coca Cola Hellenic Bottling Company (Coca Cola HBC) pārcels savu galveno biroju no Atēnām uz Šveici, kā arī plāno veikt savu akciju kotēšanu Londonas fondu biržā, vēsta AFP.

Jānis Rancāns, 12.10.2012

Foto: LETA

Iemeslu pārcelties uz Šveici Grieķijas lielākā kompānija skaidro ar vēlmi atrast stabilitāti. «Galvenā biroja pārcelšana ļaus iegūt lielāku stabilitāti, kuru novērtēs arī reitingu aģentūras,» sacīja Coca Cola HBC izpilddirektors Dimitris Luis (Dimitris Lois).

Kompānija Grieķiju pametīs vairākos posmos – patlaban Šveicē ir izveidota kompānija Coca Cola HBC AG, kuras akcijas tiks piedāvātas Coca Cola Hellenic Bottling Company akcionārim. «Darbības komiteja atradīsies Šveicē un stratēģiski kompānija tiks pārvaldīta no šīs valsts. Mēs esam starptautiska Grieķijas kompānija, kurai galvenais birojs atradīsies Šveicē,» skaidroja D. Luis.

Coca Cola HBC strādā 28 pasaules valstīs un nodarbina vairāk nekā 40 tūkstošus cilvēku. Kompānija norāda, ka lēmums aiziet no Grieķijas neatstās iespaidu uz tās darbību. «Aiziešana no Grieķijas neietekmēs darbiniekus, kompensācijas vai pabalstus,» pauda kompānija.

Eksperti norāda, ka šāds Coca Cola HBC lēmums var dod ievērojamu triecienu Grieķijas ekonomikai, jo tas var kalpot par signālu līdzīgi rīkoties arī citām valsts kompānijām. 

Db.lv jau vēstīja, ka Grieķijas bezdarba līmenis šā gada jūlijā sasniedza jaunu rekordu – 25,1%, savukārt bezdarba līmenis jaunu cilvēki vidū bija 54,2%, liecina jaunākie oficiālie dati. Jūlijā Grieķijā bez darba bija 1,26 miljoni cilvēku, un aprēķināts, ka pēdējā gada laikā ik dienas darbu zaudēja aptuveni tūkstotis grieķu.

Vēstīts arī, ka taupības režīms Grieķijā pasliktinājis šīs valsts ekonomisko situāciju –atzinis Starptautiskais Finanšu institūts (IIF), kas apvieno pasaules bankas un apdrošinātājus.

Tevi varētu interesēt

Grieķijas bezdarba līmenis šā gada jūlijā sasniedza jaunu rekordu – 25,1%, savukārt...

Parādu krīzes piemeklētā Eiropa noskaņojusies uz taupības un tēriņu samazināšanas viļņa....

Grieķijas iedzīvotājus patlaban piemeklējis ārkārtīgi smags  laika posms, vizītē parādu...

Vācijas kanclere Angela Merkele ir ieradusies Atēnās pirmajā vizītē Grieķijas galvaspilsētā...

Lai saņemtu nākamo starptautiskā aizdevuma maksājuma kārtu, Grieķijai desmit dienu laikā, līdz...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...