Darba grupa pētīs, vai mainīti dati tautas skaitīšanas sistēmā

2011. gada 03. marts plkst. 14:35
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Trešdien pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) vadītājas Aijas Žīgures iniciatīvas tika izveidota speciāla darba grupa, kuras viens no uzdevumiem ir izvērtēt tautas skaitīšanas sistēmas autorizācijas gadījumus un konstatēt, vai ir bijusi nesankcionēta datu izmainīšana tautas skaitīšanas anketās.

Tās uzdevums būs informēt Tautas skaitīšanas komisijas vadītāju – ekonomikas ministru Arti Kamparu, par šādiem gadījumiem.

«Līdz šim tikai hipotētiski tika runāts par iespēju pieslēgties tautas skaitīšanas anketām un mainīt tajā informāciju, izmantojot nelikumīgi iegūtus pasu datus. Lai izvērtētu, vai patiešām šādi informācijas sagrozīšanas gadījumi notikuši, vakar darbu uzsāka speciāli izveidota CSP darba grupa, kuras viens no uzdevumiem ir sniegt savu kompetentu slēdzienu. Ja tiks konstatēti šādi gadījumi, tad CSP sazināsies ar šo anketu aizpildītājiem,» informē A. Žīgure.

CSP uzsver, ka vairāk nekā 150 tūkst. iedzīvotāju personīgie dati, kas iegūti tautas skaitīšanas procesā pirmajās divās dienās, ir drošībā, jo pilnībā aizpildītās anketas ir operatīvi izņemtas no tautas skaitīšanas datu bāzes.  

Ja tiks konstatēti personu datu aizsardzības pārkāpumi, CSP vērsīsies Datu valsts inspekcijā ar lūgumu izvērtēt, kādā veidā šie personas dati tika iegūti un vai dati nav izmantoti nelikumīgiem nolūkiem, kā arī lūgs noskaidrot personas, kuras nelikumīgi apstrādājušas citu personu personas datus.

Līdz šim gan nav saņemts neviens iesniegums no iedzīvotājiem par aizdomām, ka kāda sveša persona, iespējams, prettiesiski apstrādājusi viņu personu datus, informē CSP.

DB jau rakstīja, ka Datu valsts inspekcija ir noteikusi pagaidu aizliegumu datu apstrādei CSP vietnē līdz brīdim, kad personu ievadītie dati būs drošībā. Tāpēc šobrīd CSP piedāvā autorizēties tikai ar e-paraksta vai banku identifikatoriem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds