Divu nedēļu laikā saskaitīti vairāk nekā 360 tūkstoši iedzīvotāju

2011. gada 30. marts plkst. 17:06
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Līdz 29. martam tautas skaitītāji visā Latvijā jau saskaitījuši vairāk nekā 360 tūkstošus iedzīvotāju un SIA GFK Custom Research Baltic (GFK Baltic), Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) uzdevumā ir uzsākusi iegūto datu kvalitātes pārbaudi.

GFK Baltic iegūto datu kvalitātes pārbaudi ir uzsākusi kopš šī gada 24.marta, un atbilstoši CSP norādījumiem aptaujā iedzīvotājus, kuri iekļauti datu kvalitātes pārbaudes izlasē. Aptaujāšana tiek veikta ar e-pasta vai telefona starpniecību.

Katras telefonsarunas sākumā GFK Baltic informēs iedzīvotāju, ka konkrētā mājsaimniecība ir iekļuvusi datu kvalitātes pārbaudes izlasē. GFK Baltic noskaidros, vai pie šā mājokļa iedzīvotājiem ir bijis tautas skaitītājs, vai arī mājsaimniecības locekļi paši ir devušies aizpildīt tautas skaitīšanas anketu CSP Informācijas centrā Rīgā vai kādā no reģionālajiem koordinēšanas un vadīšanas centriem. GFK Baltic uzdos arī vairākus kvalitātes pārbaudes jautājumus.

Vienlaikus ar tautas skaitīšanu turpinās arī regulārie statistikas apsekojumi. CSP intervētāji turpina savu darbu, veicot dažādus statistiskos apsekojumus, piemēram, Apsekojums par iedzīvotāju ienākumiem un dzīves apstākļiem, Mājsaimniecību budžeta apsekojums, Darbaspēka apsekojums u.c.

CSP intervētāji arī var ierasties pie iedzīvotājiem vai zvanīt telefoniski, jo daļu iedzīvotāju, kas iekļuvuši apsekojumu izlasē atkārtoti, aptaujā izmantojot telefonintervijas.

Neraugoties uz to, ka anketas ir aizpildītas internetā, var būt vairākas situācijas, kad tautas skaitītājs tomēr var ierasties pie iedzīvotājiem mājās. Piemēram, elektroniski anketas nav aizpildītas par visiem konkrētajā mājoklī pastāvīgi dzīvojošajiem iedzīvotājiem vai anketas aizpildītas nepilnīgi un ar acīmredzamām kļūdām.

Ja iedzīvotāji vēlas pārliecināties, vai zvanītājs ir kvalitātes kontrolieris, tad var zvanīt uz tautas skaitīšanas bezmaksas informatīvo tālruni 80000777. CSP informē arī, ka no šā gada 1. aprīļa tautas skaitīšanas reģionālie koordinēšanas un vadības centri svētdienās nestrādās.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām