Daugava un Swedbank noslēdz pamieru

2011. gada 18. oktobris plkst. 14:46
Autors: LETA
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Piena pārstrādes uzņēmums SIA Daudznozaru kompānija Daugava (Daugava) un AS Swedbank pēc deviņus mēnešus ilga konflikta panācis oficiālu mierizlīgumu, atklāj uzņēmuma saimnieks Aigars Vaivars.

«Konstruktīvu pārrunu rezultātā esam panākuši abpusēji izdevīgu vienošanos, noslēdzot vienošanos pie esošā aizdevuma līguma, oficiāli nostiprinot sadarbību un pilnībā izbeidzot turpat gadu ilgušo konfliktu. Attiecīgi arī visās trīs tiesvedībās tiks iesniegti izlīgumi. Tas nozīmē, ka uzņēmums turpinās darbu un attīstīsies,» sacīja Vaivars.
Uzņēmējs uzsvēra, ka «Latvijai kašķi nav vajadzīgi ne politikā, ne biznesā, un cerams, ka arī valstī beidzot sāksies racionāls darba process».

Jautāts par uzņēmuma nākotnes plāniem, Vaivars sacīja, ka tuvāko mēnešu laikā Daugava sāks tirgot arī desas un cīsiņus.
«To sastāvā būs 95% gaļas, pārējie 5% - olas, piens un saistvielas, bet nekādu konservantu un ķīmisko uzlabotāju. Uzņēmuma izplatīšanas koncepcija ļauj ātri reaģēt uz pieprasījumu - ja pircēji pārdevējam iesaka kādu produktu, piemēram, desas, un redzam, ka šo ideju var realizēt un tai ir ekonomisks pamatojums, nav šķēršļu sākt ražošanu,» norādīja Vaivars.
Kā jau ziņots, sakarā ar panākto mierizlīgumu 2.augustā tika atcelta Zemgales apgabaltiesas 10.jūnijā izsludinātā Daugavas veikala, ēdnīcas un fermas izsole. Kā norāda Swedbank komunikācijas vadītājs Ivars Svilāns, banka ir gandarīta, ka sarunu rezultātā ir izdevies atrast vienošanos ar Daugavas vadību.

Kā jau ziņots, saspīlējums starp Daugava un Swedbank izveidojās šī gada 14.janvārī, kad banka pieprasīja Daugavai atmaksāt aizdevuma līdzekļus 1,17 miljonu latu apjomā, uzlika vairākus apgrūtinājumus Daugavas un Piena un maizes nama Daugava aktīviem, kā arī apķīlāja saistīto personu naudas līdzekļus un mantu. Savukārt kompānijas pārstāvji norādīja, ka Swedbank demonstrē finanšu terorismu un neierobežotu varu, pieprasot atmaksāt aizdevuma līdzekļus, neraugoties uz pildītajām saistībām.

Daugava 19.janvārī saņēma Swedbank izsūtīto paziņojumu par komercķīlas tiesību izlietošanu, kurā teikts, ka bankai ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu par brīvu cenu bez tiesas starpniecības un izsoles rīkošanas, ja 30 dienu laikā pēc paziņojuma iesniegšanas Komercķīlu reģistra turētājam nav izpildītas ar komercķīlu nodrošinātās saistības jeb atmaksāta visa kredīta summa. Uzņēmuma vēlme bijusi panākt, lai šis lēmums tiktu pārskatīts un tiktu saglabāts apmēram 20 miljonu eiro (14 miljoni latu) vērtais bizness.

Daugava 2009.gadu noslēdza ar 542 748 latu zaudējumiem, lai gan vēl 2008.gadā uzņēmums strādāja ar 242 466 latu peļņu, liecina Lursoft informācija.

Daugavas apgrozījums 2009.gadā bija samazinājies par 14,1% - no 1,9 miljoniem latu 2008.gadā līdz 1,64 miljoniem latu.
Savukārt Daugavas apgrozījums 2010.gadā bijis 1,91 miljons latu, bet peļņa - 50 199 lati, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA Lursoft informācija.

No 28.janvāra pēc Lursoft datiem Daugavas īpašniece ir Sindija Vaivare, kura ieguvusi īpašumā visas Daugavas daļas 1,6 miljonu latu vērtībā.
Tikmēr 4.jūlijā par Daugavai piederošā mazumtirdzniecības tīkla SIA Piena un maizes nams Daugava kapitāldaļu vienīgo īpašnieku kļuvis Vasilijs Lukevičs.

No pagājušā gada 13.maija līdz šā gada 4.jūlijam uzņēmuma īpašniece bija Baiba Batraga.

Mazumtirdzniecības uzņēmuma īpašnieki iepriekš mainījušies vairakkārt. Sākotnēji uzņēmums uz pusēm piederēja Vaivaram un Sigitai Pētersonei, taču 2009.gada martā uzņēmums pilnībā pārgāja Sindijas Vaivares īpašumā. 2009.gada oktobrī mazumtirdzniecības tīklu Daugava atkal iegādājās Vaivars. Dažus mēnešus vēlāk, 2010.gada 7.janvārī, Vaivars visas kapitāldaļas pārdeva Silvestram Vaivaram, kurš tās pēc četriem mēnešiem pārdeva Batragai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām