Nenotiks DK Daugava nekustamo īpašumu izsole

2011. gada 01. augusts plkst. 11:52
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Piena pārstrādes uzņēmums SIA Daudznozaru kompānija Daugava un a/s Swedbank panācis izlīgumu, tāpēc nenotiks 1.augustā plānotā nekustamo īpašumu izsole, DB apstiprināja uzņēmuma advokāts Armands Jaunzars.

Viņš arī piebilda, ka DK Daugava un Swedbank nākšot klajā ar kopīgu paziņojumu. DB jau rakstīja, ka šā gada jūnija beigās Zemgales apgabaltiesa izsludināja piena pārstrādes uzņēmuma veikala, ēdnīcas un fermas izsoli.

Izsolāmās fermas Birzes sākumcena bija noteikta 125,7 tūkst. Ls, savukārt otra īpašuma - Gāle, kur ietilpst ēdnīca un veikals, - sākumcena bija 79,8 tūkst. Ls. Abi īpašumi atrodas Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā un to īpašnieks ir Aigars Vaivars.

Jāatgādina arī, ka Rīgas apgabaltiesa jūnijā atcēla DK Daugava valdes priekšsēdētāja A.Vaivara prasību lietā pret Swedbank par ķīlas tiesību izlietošanas apstrīdēšanu, līdz ar to bankai bija iespējas pārdot A.Vaivara īpašumus.

Vērtējot Rīgas apgabaltiesas pieņemto lēmumu, DK Daugava saimnieks A.Vaivars atzina, ka uzņēmums turpinās cīnīties, pastāvot uz savu taisnību. Pēc A. Vaivara teiktā, tiesas lēmums nozīmē to, ka trīs nekustamie var tikt pārdoti izsolē. Viņam gan neesot saprotams tiesas lēmums, ja nav izskatīta Daugavas lieta pēc būtības. Jau ziņots, ka Swedbank pieprasīja DK Daugava atmaksāt visu kredīta summu - 1,17 milj. Ls apjomā, jo uzņēmuma vadītājs veicis vairākus pārkāpumus, tostarp nodevis preču zīmes citām personām. A. Vaivars apgalvo, ka visi maksājumi veikti laikus.

Šā gada aprīlī Swedbank norādīja, ka bažas par vērtīgāko DK Daugava aktīvu nobēdzināšanu bijušas patiesas. A.Vaivars tad apgalvoja, ka banka nevēlas atzīt savas kļūdas. «Veicām preču zīmju novērtēšanu, lai saprastu, cik patiesībā ir vērta kompānija. Ja preču zīmju vērtība vien pārsniedz vienu miljonu latu, tad viss bizness kopumā nevar maksāt vien pāris simtus tūkstošu latu, kā to iepriekš novērtējusi banka,» akcentēja A. Vaivars.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām