Daugava ražos arī desas un sulu

2011. gada 19. septembris plkst. 18:59
Autors: LETA
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Piena pārstrādes uzņēmums SIA Daudznozaru kompānija «Daugava» (Daugava) gatavojas ražot doktordesu, cīsiņus, kā arī sulas, biznesa portālam Nozare.lv sacīja uzņēmuma saimnieks Aigars Vaivars. 

«Finiša taisnē ir darbs ar Daugavas desu produktu līnijas palaišanu, kas ir jau pāris gadus lolota iecere. Ekskluzīvi tikai Daugavas veikaliem tiks ražotas augstas kvalitātes Doktordesa, cīsiņi un žāvētā desa. Tie būs tādi ražojumi, kas celti galdā pirms 20 gadiem un kas tiešām ir tikai no gaļas un augstvērtīgām garšvielām, nevis sintētikas. Patlaban Daugavas pārtikas tehnologi izstrādā receptūru,» sacīja A. Vaivars, gan neprecizējot projekta finansiālos apmērus un sadarbības partnerus desu ražošanā, aizbildinoties ar komercnoslēpumu.

A. Vaivars norādīja, ka Daugava patlaban strādā, lai apgūtu Eiropas Savienības fondus un attīstītu sulu ražošanu, tomēr tas ir vēl tālākas nākotnes projekts.

Patlaban Daugava ražo dažāda veida piena produktus, maizes un konditorejas izstrādājumus.

Jautāts, kā attīstās lietu virzība saistībā ar tiesvedību ar a/s Swedbank, A. Vaivars sacīja, ka «tiesvedības saskaņā ar mierizlīgumu tiks apturētas. Daugava ir atgriezusies pie sava pamatdarba - produktu ražošanas atbilstoši savām prioritātēm - veselīgi, dabiski un augstvērtīgi produkti no dabīgā piena un kvalitatīvām izejvielām».

Kā ziņots, sakarā ar panākto mierizlīgumu 2. augustā tika atcelta Zemgales apgabaltiesas 10. jūnijā izsludinātā Daugavas veikala, ēdnīcas un fermas izsole. Kā Nozare.lv norādīja Swedbank Komunikācijas vadītājs Ivars Svilāns, banka ir gandarīta, ka sarunu rezultātā ir izdevies atrast vienošanos ar Daugava vadību.

Šī gada 14. janvārī Swedbank pieprasīja Daugavai atmaksāt aizdevuma līdzekļus 1,17 miljonu latu apjomā, uzlika vairākus apgrūtinājumus Daugavas un Piena un maizes nama «Daugava» aktīviem, kā arī apķīlāja saistīto personu naudas līdzekļus un mantu. Savukārt kompānijas pārstāvji norādījuši, ka Swedbank demonstrē finanšu terorismu un neierobežotu varu, pieprasot atmaksāt aizdevuma līdzekļus, neraugoties uz pildītajām saistībām.

Daugava 19. janvārī saņēma Swedbank izsūtīto paziņojumu par komercķīlas tiesību izlietošanu, kurā teikts, ka bankai ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu par brīvu cenu bez tiesas starpniecības un izsoles rīkošanas, ja 30 dienu laikā pēc paziņojuma iesniegšanas Komercķīlu reģistra turētājam nav izpildītas ar komercķīlu nodrošinātās saistības jeb atmaksāta visa kredīta summa. Uzņēmuma vēlme bijusi panākt, lai šis lēmums tiktu pārskatīts un tiktu saglabāts apmēram 20 miljonu eiro (14 miljoni latu) vērtais bizness.

Daugava 2009.gadu noslēdza ar 542 748 latu zaudējumiem, lai gan vēl 2008.gadā uzņēmums strādāja ar 242 466 latu peļņu, liecina Lursoft informācija.

Daugavas apgrozījums 2009.gadā bija samazinājies par 14,1% - no 1,9 miljoniem latu 2008.gadā līdz 1,64 miljoniem latu. Iepriekš biznesa portālam Nozare.lv uzņēmuma īpašnieks A. Vaivars 2009.gadu raksturoja kā ļoti smagu daudzo pārmaiņu dēļ.

Daugavas apgrozījums 2010.gadā bijis 1,91 miljons latu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA Lursoft informācija. Savukārt Daugavas peļņa 2010.gadā bijusi 50 199 lati.

Lursoft dati liecina, ka no 28. janvāra Daugavas īpašniece ir Sindija Vaivare, kura ieguvusi īpašumā visas Daugavas daļas 1,6 miljonu latu vērtībā.

Tikmēr 4. jūlijā par Daugavai piederošā mazumtirdzniecības tīkla SIA Piena un maizes nams «Daugava» kapitāldaļu vienīgo īpašnieku kļuvis Vasilijs Lukevičs, liecina Lursoft dati.

No pagājušā gada 13. maija līdz šā gada 4. jūlijam uzņēmuma īpašniece bija Baiba Batraga.

Mazumtirdzniecības uzņēmuma īpašnieki iepriekš mainījušies vairākkārt. Sākotnēji uzņēmums uz pusēm piederēja A. Vaivaram un Sigitai Pētersonei, taču 2009. gada martā uzņēmums pilnībā pārgāja Sindijas Vaivares īpašumā. 2009. gada oktobrī mazumtirdzniecības tīklu Daugava atkal iegādājās A. Vaivars. Dažus mēnešus vēlāk, 2010. gada 7. janvārī, A. Vaivars visas kapitāldaļas pārdeva Silvestram Vaivaram, kurš tās pēc četriem mēnešiem pārdeva B. Batragai.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām