DK Daugava gatava palielināt pamatkapitālu par miljonu

2011. gada 28. aprīlis plkst. 11:43
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Daudznozaru kompānija Daugava varētu palielināt savu pamatkapitālu par vienu miljonu latu, ieguldot tajā savas preču zīmes.

Pēc DK Daugava pasūtījuma aģentūra TRIA ROBIT veikusi preču zīmju, kuras tiek izmantotas DK Daugava produkcijas ražošanai, vērtējumu - zīmolu esošā tirgus vērtība ir noteikta 1 068 142 latu apmērā. «Esam veikuši preču zīmju novērtēšanu (kuras DK Daugava ir tiesīga lietot), lai beidzot saprastu paši un pierādītu bankai, cik patiesībā ir vērta kompānija DK Daugava. Ja preču zīmju vērtība vien sasniedz 1 068 142 latu, tad ir loģiski jāsecina, ka viss bizness kopumā nevar maksāt nieka pāris simtus tūkstošu latus, kā to iepriekš it kā bija novērtējusi banka. Būtisks ir fakts, ka zīmola vērtība ir noteikta, ņemot vērā jau esošos apgrūtinājumus,» saka DK Daugava valdes priekšsēdētājs Aigars Vaivars.

DK Daugava pašlaik ir sarunu procesā ar a/s Swedbank un ir gatava vienoties par izlīguma noteikumiem saistībā ar bankas prasībām DK Daugava dzēst visas kredītsaistības. Par to informē DK Daugava pārstāvis, Zvērinātu advokātu birojs LEXTAL zvērināts advokāts Armands Jaunzars. DK Daugava ir vairakkārt izrādījusi pretimnākošu attieksmi sarunās ar a/s Swedbank, lai panāktu abām pusēm pieņemamu risinājumu, taču kompromiss joprojām neesot panākts. Zvērināts advokāts uzsver, ka DK Daugava bizness nav tiesāšanās, bet gan piena ražošana un tāpēc daļēji ir ar mieru piekāpties bankas noteikumiem.

Šī gada pirmajos četros mēnešos kompānijas apgrozījums audzis par 25%. Strauju popularitāti guvušas arī pastāvīgo klientu kartes. Vaivars uzskata, ka arī tā tauta pauž viņam atbalstu sīvajā un spēku samēra ziņā nevienlīdzīgajā cīņā ar finansu magnātiem.

Jau ziņots, ka Swedbank pieprasīja DK Daugava atmaksāt visu kredīta summu vairāk nekā viena miljona Ls apjomā, jo uzņēmums neesot pildījis savas saistības.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds