Daugavas vidū taps atpūtas parks

2012. gada 01. augusts plkst. 14:54
Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien pieņēma galīgo lēmumu par finansējuma piešķiršanu no infrastruktūras fonda arī Lucavsalas atpūtas zonas iekārtošanai. Kopumā šiem darbiem piešķirti 535 tūkst. Ls.

Īstenojot Lucavsalas labiekārtošanas projektu, salas ziemeļu daļā aptuveni 11 hektāru platībā plānots ierīkot atpūtas zonu, rotaļu laukumus bērniem, kā arī pludmales zonu ar iespējām atpūsties pie ūdens.

Salas galā plānots izveidot nelielu pastaigu parku un paredzēt vietu kafejnīcai. Daļa teritorijas plānota arī komercatrakcijām, makšķerniekiem, bērnu rotaļu laukumiem un senioru vingrošanai, pludmalei, peldvietām, ūdens atrakcijām, pludmales volejbola un futbola laukumiem, skrejceļam, bet nākotnē arī inventāra nomai. Salu tilta dienvidu pusē, netālu no tirdzniecības centra "K-Rauta", iecerēts izveidot autostāvvietu.

Tāpat jau šogad iecerēts Lucavsalā ierīkot apgaismojumu par 53,86 tūkst. Ls un uzstādīt videonovērošanas kameras par 34,41 tūkst. Ls. Savukārt 2013.gadā par 154,07 tūkst. Ls iecerēts īstenot Lucavsalas labiekārtošanas projekta otro kārtu un ierīkot sporta un atpūtas objektus. Lucavsalas labiekārtošanu veiks pašvaldības SIA Rīgas meži.

DB jau rakstīja, ka Rīgas pašvaldība jau pagājušajā gadā uzsāka sakopšanas darbus Lucavsalā un attīrīja aptuveni 10 hektāru platību. «Es nezinu, kas te vēl būs, bet šobrīd gribu novākt izgāztuvi. Jebkurā gadījumā varu teikt, ka šis īpašums divus gadus pēc kārtas ir izstādīts izstādēs Kannās, bet neviens investors nav līdz šim pieteicies vai izrādījis interesi. Rīgas dome neplāno neko šajā teritorijā būvēt un celt, bet gan sakārtot to un padarīt pieejamu rīdziniekiem kā atpūtas zonu,» pagājušā gada novembrī uzsvēra Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs.Viņš arī piebilda, ka mazdārziņus, kas atrodas otrā pusē Lucavsalai, aiztikt nav paredzēts.

Ar iekārojamās, bet līdz šim faktiski tikai mazdārziņiem izmantotās Lucavsalas attīstīšanu domei neveicas jau gadiem. 2005. gada sākumā tika izsludināts konkurss par tiesībām apbūvēt un apsaimniekot zemi Lucavsalā ap 94 ha platībā, kurā uzvarēja Latvijas lielo būvkompāniju veidotā SIA Lucavsala, taču ar to līgums tomēr netika noslēgts.

Pēc ilgām diskusijām ar pašvaldību uzņēmums vērsies tiesā, pieprasot uzlikt pašvaldībai par pienākumu noslēgt nomas līgumu. Administratīvā rajona tiesa 2008. gadā nolēma tiesvedību izbeigt, jo SIA Lucavsala prasījuma tiesiskais pamats nebija pakļauts administratīvās tiesas kontrolei. Gan apelācijas, gan kasācijas instancē minētais lēmums tika atstāts negrozīts.
2008. gadā Rīgas dome bija arī spiesta atzīt, ka mēģinājumi pašai attīstīt Lucavsalu vainagojās ar neveiksmi.

Uzņēmums SIA Lucavsalas attīstība, kas tika izveidots cerībā, ka tiks rasts risinājums teritorijas attīstīšanai, tika reorganizēts un pievienots Rīgas pilsētbūvniekam. Jāatgādina, ka sākotnēji Rīgas dome plānoja Lucavsalā būvēt darījumu un dzīvojamo ēku kompleksu, izskanēja arī iecere par atpūtas kompleksa būvniecību. Savukārt pirms pasaules čempionāta hokejā, kas 2006.gadā norisinājās Rīgā, Lucavsala tika minēta to vietu sarakstā, kur varētu būvēt hokeja halli.
 

Dalies ar šo rakstu